Podłączone 2 Routery

(Uszko1120) #1

Cześć . Staram się podłączyć 2 Router w jedną sieć żeby zwiększyć zasięg. Głównym routerem jest FunBox do której jest podłączony kabel tel oraz ( 1 ) Komputer Stacjonarny . Od tego FunBox'a podłączyłem kablem enthernet do Routera drugiego Pentagram P 6331-4A i z tego Routera podłączyłem (2) Komputer stacjonarny. I teraz tak na obu PC mam internet . Posiadam również laptopa.. I laptop nie może nawiązać wifi ani z FunBoxem ani z Pentagramem... aa telefonem mogę nawiązać połączenie z FunBoxem ,  tylko z pentagramem nie idzie. Próboje tylko tak ponieważ router będzie całkowicie w innym miejscu i sprawdzam czy to wszystko będzie działa przed zakupem kabli. Mogę podesłać sreccna jak naprawdę to miało by wyglądać.

(pionner) #2

Po pierwsze: musisz wyłączyć DHCP w jednym z routerów. W sieci może być tylko jeden serwer DHCP, inaczej się pogryzą.

Po drugie: w domowych routerach masz 2 grupy złączy: te “do podłączenia komputerów” i jedno “na zewnątrz”. Routery między sobą musisz podłączyć z obu stron przez to “do komputerów”.

edit. No i oczywiście musisz routerom nadać inne IP, ale z tej samej podsieci, czyli np. 192.168.0.1 i 192.168.0.2.

(Scypion) #3

z tego co widzę to skoro masz neta na tym drugim to prawdopodobnie dobrze podłączyłeś wszystko.

pantagram powinien działać w trybie access pointa w tym momencie bo tylko przedłuża pierwszą sieć.

zapodaj więcej informacji:

1. screen z ustawień wireless pantagrama

2. ze screenow ktore znalazlem w sieci widze ze ma cos takiego jak bridge - powinno się nadać. Oczywiście jeśli stanie się mostkiem to musi przestać siac DHCP bo wtedy dołącza sieć 2 do sieci 1.

jeśli chodzi o zakup kabli to w sumie zawsze możesz kupić sobie zaciskarke i samemu dociąć na wymiar jakieś tanie. kiedyś kupiłem za 50gr za metr + 1 PLN za końcówki.

a co do zabaw z rożnymi ustawieniami to polecam cisco packet tracer - tu możesz potestować różne ustawienia, tyle że musisz pamiętać aby używać tylko tych funkcji ktore posiadaja twoje urządzenia aby zaprojektowac sieć na wymiar.

(Robin-Otzi) #4

to jaka odległość dzieli oba komputery skoro musisz przedłużać drugim routerem?

Jeśli dobrze pamiętam, to skrętka może działać do 100m