Podlaczony aparat -XP nie wykrywa

Witam, problem mam z aparatem i innymi urzadzeniami ktore podlaczam do kompa a systemik nie wykrywa go, wczesniej wszystko samo sie odczytywalo a teraz w rzaden sposob nie moge zrobic by utworzyl sie dostep do pkikow na aparacie-Aparacik Nikona coolpix l5 nie instalowane nic, bo niegdyu nie wymagal system, niewiem czy jestem zmuszony, bo chce poprostu by sam Xp pomyslal by utworzyc “dysk wymienny” po podlaczeniu aparatu, dzieki za zainteresowanie

Pewnie nie masz zainstalowanego SP2, zainstaluj.

Zainstaluj także oprogramowanie dołączone do aparatu.

mam tylko SP1 i wczesniej tez na tym jechalem, po formacie tak mam, wogole cosik nie tak bo i uTorrent mi za duzo proca wcina.a oprogramowania do aparatu wczesniej nie instalowawem i tez dzialalo, no ale jesli nie da sie nic innego zrobic to zainstaluje :smiley:

po instalacji SP2 na pewno będzie OK. a masz Home czy Prof ??

czasem trzeba załączyć w aparacie zasilanie aby komp go wykrył…

i przełączyć w tryb oglądania zdjęć a nie fotgrafowania.

Odłącz wszystko. Włącz aparat, zrób zdjęcie -> wtedy sprawdzisz, czy działa karta pamięci. Następnie zgodnie z instrukcją użytkownika podłącz aparat do komputera. Jeśli nie zadziała - skontaktuj się z właściwym serwisem.

a może coś z USB. Sprawdź na innym kompie czy działa.

Ja też mam tak czasami z mp4 ale ponowne uruchomienie u mnie pomaga ale ty zapewne tego już próbowałeś

no i dziala, a przyczyna? hm, stawiam na zlosliwosc rzeczy martwych, bo nic nie robilem:D

dzieki za zainteresowanie

Aparat cyfrowy powinien zostac wykryty jeżeli :

>zostanie wł funkcja podglądanie zdjęć a za tym idze , włączone zasilanie

no jak to w kazdym aparacie, ale czy musi byc wlaczona funkcja podgladu zdjec? oj raczej nie musi, u mnie to obojetnie, byle zasilka byla wlaczona, a awaria jaka mialem to byla Windowsa, bo robil wiele psikusow, ale po formacie uz ok. Dzieki za pomoc