Podłączony dysk USB do HUB'a nie działa

Cześć. Mam HUB usb z 4 wyjściami z firmy Trust. Mam do niego podłączoną mysz, internet i klawiaturę i jedno wyjście jest wolne. Gdy podłączam do niego dysk USB w ogóle go nie wykrywa. Próbowałem zmieniać i podpinac do innych wyjść ale nic to nie dało. Jest jakiś sposób na to, by wykrył się ten dysk?

a do usb w komputerze bezpośrednio ??

do usb w komputerze, na przednim panelu obudowy działa, ale chciałem podłączyć do hub’a i mieć wszystko w jednym miejscu podłączone.

a odłącz wszystkie inne urządzenia od huba usb… działa ??

odłączyłem wszystko… nie działa

wygląda na to iż podaje za mały prąd by obsłużyć owy dysk zewnętrzny… a kieszeń nie wymaga jakiegoś dodatkowego jeszcze zasilania ??

to jest dysk przenośny usb WD Passport Portable II, nie wymaga dodatkowego zasilania.

Pewnie podłączasz dysk do pasywnego huba USB (czyli takiego, którego nie podłącza się do gniazdka za pośrednictwem zasilacza, a zamiast tego jest zasilany tylko z gniazda USB). Huby pasywne mogą nie obsługiwać poprawnie lub w ogóle nie obsługiwać niektórych urządzeń - głównym powodem jest, to że napięcie z portu USB jest dzielone na ilość gniazd znajdujących się w takim pasywnym hubie USB i wysokość napięcia, które przypada na jeden port może być zbyt mała dla poprawnego zasilenia niektórych urządzeń USB.

Rozwiązaniem będzie zakup aktywnego huba USB (czyli takiego z własnym zasilaniem). Jeżeli będziesz kupował takiego huba, to zwróć uwagę aby przy wyłączonym zasilaniu zewnętrznym potrafił działać w trybie pasywnym.

Pozdrawiam.