Podłączony dysk USB do HUB'a nie działa

(Krzysztofnawrot) #1

Cześć. Mam HUB usb z 4 wyjściami z firmy Trust. Mam do niego podłączoną mysz, internet i klawiaturę i jedno wyjście jest wolne. Gdy podłączam do niego dysk USB w ogóle go nie wykrywa. Próbowałem zmieniać i podpinac do innych wyjść ale nic to nie dało. Jest jakiś sposób na to, by wykrył się ten dysk?

(Technik Elektro) #2

a do usb w komputerze bezpośrednio ??

(Krzysztofnawrot) #3

do usb w komputerze, na przednim panelu obudowy działa, ale chciałem podłączyć do hub’a i mieć wszystko w jednym miejscu podłączone.

(Technik Elektro) #4

a odłącz wszystkie inne urządzenia od huba usb… działa ??

(Krzysztofnawrot) #5

odłączyłem wszystko… nie działa

(Technik Elektro) #6

wygląda na to iż podaje za mały prąd by obsłużyć owy dysk zewnętrzny… a kieszeń nie wymaga jakiegoś dodatkowego jeszcze zasilania ??

(Krzysztofnawrot) #7

to jest dysk przenośny usb WD Passport Portable II, nie wymaga dodatkowego zasilania.

(Narv) #8

Pewnie podłączasz dysk do pasywnego huba USB (czyli takiego, którego nie podłącza się do gniazdka za pośrednictwem zasilacza, a zamiast tego jest zasilany tylko z gniazda USB). Huby pasywne mogą nie obsługiwać poprawnie lub w ogóle nie obsługiwać niektórych urządzeń - głównym powodem jest, to że napięcie z portu USB jest dzielone na ilość gniazd znajdujących się w takim pasywnym hubie USB i wysokość napięcia, które przypada na jeden port może być zbyt mała dla poprawnego zasilenia niektórych urządzeń USB.

Rozwiązaniem będzie zakup aktywnego huba USB (czyli takiego z własnym zasilaniem). Jeżeli będziesz kupował takiego huba, to zwróć uwagę aby przy wyłączonym zasilaniu zewnętrznym potrafił działać w trybie pasywnym.

Pozdrawiam.