Podłączony Gf 8600GTS Gigabyte+Podłączenie do telewizora


(Spaczek) #1

Witam mam wyżej wymienioną kartę graficzną i podłączam ją do telewizora przez euro odpalam komputer i widać obraz lecz jakość kolorów nie jest nawet dobra są one szare i ciemne. Co robić, proszę o rady

Ps.

Z góry dziękuję


(adam749) #2

Pogrzeb w ustawieniach sterownika graficznego. Masz tam coś takiego jak Zmiana rozdzielczości i konfigurowanie wielu ekranów.


(Spaczek) #3

tak ale to nic nie pomogło


(Lukaszalewski) #4

8600 nie podłącza się do TV. Bardzo wiele kart się spaliło przy okazji podłączania to tyle z mojej strony resztę powie Ci google.pl


(Spaczek) #5

Ale jakich 8600 bo 8600 jest sporo wiele modeli i wielu producentów :smiley:


(Lukaszalewski) #6

Żadnego bez znaczenia jaki model i producent! Podłączenie na zimno jest bezpieczniejsze, co nie oznacza, że bezpieczne! Ja w każdym bądź razie odradzam.


(Spaczek) #7

Mam jeszcze pytanie 80 stopni po 2.5 godzinach grania to dużo czy mało w 8600GTS gigabyta on ma chłodzenie pasywne a jeśli dużo to dlaczego nie chłodzi tak jak należy czy to wina zasilacza mam 400 iboxa bądź może muszę zmniejszyć taktowanie albo dokupić wiatraczek do obudowy bo nie mam żadnego prócz na procesorze i zasilacz ??

co robić ??


(Lukaszalewski) #8

Na pasywnym chłodzeniu 80 stopni to niewiele, pasywne śmiało dochodzą do temperatur w granicach 100!

Kup dwa wentylatory jeden przód pod dyskiem wdmuchujący zimne powietrze, drugi na obudowę wydmuchujący ciepłe powietrze!

I dobrze byłoby gdybyś pomyślał o zmianie zasilacza, bo według mnie Twój Ibox nie jest najlepszy!


(Spaczek) #9

Niestety mam miejsce tylko na jeden wentylator. Czy ten się nada http://www.komputronik.pl/Wentylatory_/ ... ,id,44471/ a jak nie ten to jaki polecacie i jeszcze jak możecie podać stronkę do taniego sklepu internetowego


(Lukaszalewski) #10

Owszem nada się, ale drogi strasznie jak na wentylatora, są tańsze i lepsze wprawdzie bez regulacji obrotów, ale zbędne to jest w końcu płyta steruje! Podaj jaką masz obudowę, albo zmierz otwory czy to jest na pewno 80, zrób zdjęcie wnętrza obudowy w okolicach dysków, czy faktycznie nie można dać wentylatora na przód, obecnie większość obudów ma opcjonalnie możliwość montażu.

A co do sklepów to sam musisz szukać, w którym towar najtańszy.

Pomogą w tym:

http://www.skapiec.pl/


(Spaczek) #11

Wentylator z pewnością 80 bo znalazłem obudowę na necie i są podane wymiary 80mm i pisze że miejsce na dodatkowy wentylator 1 http://qoop.pl/Obudowy/Obudowa-Ibox-Ric ... scot-Matx/ a jakiej firmy są dobre wentylatory ??


(Lukaszalewski) #12

Acutake i AC dobre i zarazem tanie!

Zobacz 5 zdjęcie na stronie, do której podałeś link wyraźnie widać, że można zamontować wentyl z przodu! Otwórz budę i zmierz otwory!


(Spaczek) #13

Dzięki wielkie z pomoc !