Podłączyłam dodatkowy dysk przez USB, czemu XP nie wykrywa?

Witajcie :slight_smile: i z góry wybaczcie brak fachowego opisu problemu.

Najwyżej będziecie mieli się z czego pośmiać :mrgreen: .

Podłączyłam za pomocą urządzenia “USB 2 IDE” dodatkowy dysk, by zgrać dane z lokalnego C:

Zworka jest ustawiona na SLAVE.

System długo się namyślał przy starcie, w końcu ruszył standardowo.

W zasobniku pokazał się komunikat, że XP-ek wykrył nowy sprzęt, jednak go nie zainstalował.

W Mój komputer widać tylko dysk lokalny C:, natomiast wcześniejszy D: od CD-RW oraz E: od DVD “przesunęło” na odpowiednio E: i F:, natomiast dysku dodatkowego jako D: NIE POKAZUJE.

Próbowałam go dodać przez:

Menedżer urządzeń - stacje dysków - WDC WD800BB-00JHA0- aktualizuj sterownik,

ale automatyczny kreator nie znalazł sterowników :frowning: .

Co zrobić, żeby było “widać” dysk dodatkowy, żebym mogła na niego pozgrywać dane??

W serwisie sklepu, gdzie kupiłam dysk, chłopaczek podpowiedział, żeby zrobić partycje poprzez Partition Magic i że to powinno pomóc.

Ale jaki to ma związek z dodatkowym dyskiem? :o

Czy ktoś zna się może na takich magicznych rzeczach? HELP PLEASE…

Bo ja to się znam tylko na seksie :stuck_out_tongue: :wink:

Masz zainstalowane SP2? Zainstaluj sobie wszelkie aktualki do xp-ka

Dziękuję za odpowiedź :).

Kiedyś aktualizowałam wszystkie, ale od pewnego czasu przestałam 8) .

a co ma do tego sp2?? ja mam sp2 i tez nie moglem ?? zmienilem chyba zworki na kazde z mozliwych miejsc, zrobilem dodatkowo partycje (partition magic ) i to tez nic nie daje …oba dyski sa ATA

trzeba zainstalować sterowniki do USB 2.0. Czasami tak jest, że nie zainstalują się przyzwoicie

Pytania:

  • to osobny dysk i kieszeń USB,czy kompletny dysk zewnętrzny USB

  • czy wymaga zasilania

  • czy porty USB działają poprawnie

  • czy dysk ma założone partycje i są sformatowane

Witam i dziękuję za zainteresowanie :).

1)Dysk jest osobny, podłączany przez USB (nie do końca jest to “osobny dysk i kieszeń USB”, ale ten opis bardziej pasuje do tego typu dysku, niż “kompletnie zewnętrzny dysk USB”).

2)wymaga zasilania (jest podłączony, OK, dioda kontrolna świeci).

3)porty USB działają bez zarzutu.

4)dysk lokalny C: nie ma założonych partycji, natomiast ten nowo przyłączony nie jest sformatowany. Żeby to zrobić, najpierw musiałabym go widzieć w “Mój komputer”. Niestety nie ma jego ikonki, a przez to dostępu do poleceń dotyczących nowego dysku.

Co zrobić? :frowning:

-Założyć partycje poprzez Partition Magic?

-Ale czy nie stracę żadnych danych? Mam pełny prawie cały C:. Właśnie po to podłączam dodatkowy dysk, by zgrać część danych i odciążyć C:

-Na ile partycji podzielić dysk? Tylko dwie - na stary C: i niewidoczy póki co D:?

-Jak to zrobić? Nie używałam Partition Magic, ale myślę, że z poradą fachowca sobie poradzę.

-Jak już wykryje mi dysk, to sformatować go za pomocą sterowników ze strony producenta, tak?

Gdzieś tu na forum widziałam linka do strony WD z wszystkimi typami dysków :).

Pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź Białogłowie :wink:

Złączono Posta : 13.08.2006 (Nie) 16:47

Witam i dziękuję za dobre chęci :), ale to raczej nie to.

Problem z tym podłączanym dyskiem występuje już przy drugim z kolei komputerze. W obu USB na pewno działają jak należy.

Trochę nie rozumię - napisz jaśniej:

  • czy dysk systemowy C jest sprawny i system działa na nim poprawnie.

  • dodatkowy dysk USB ma założone partycje i jest sformatowany - czy nie,jak nie jest to najlepiej wyjmij go z kieszeni i podepnij bezpośrednio do kompa i załóż mu partycje i sformatuj je najlepiej zrób to wszystko instalatorem z XP.

Lub z poziomu działającego systemu XP i zarządzanie dyskami.

Poczytaj, nie używaj dodatkowych programów wystarczą systemowe.

http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … hl=delpart

Witam ponownie JNJN :slight_smile:

Tak, dysk systemowy C: jest sprawny i system na nim działa poprawnie.

Jest po prostu przepełniony i chcę przerzucić część rzeczy z niego na nowy dysk.

Nowy dysk jest “luzem”, na zewnątrz, połączony ze stacjonarnym komputerem urządzeniem o nazwie “USB 2 IDE”, które z jednej strony ma USB (do portu USB w kompie), a z drugiej wejście do (nowego) dysku luzem. Ten dysk “luzem” jest podłączony do prądu poprzez zwykły przewód zasilający.

Problem w tym, że XP pokazuje przy starcie w prawym, dolnym rogu komunikat, że wykrywa nowy sprzęt, ale nie widać tego nowego sprzętu-dysku w oknie “Mój komputer”.

Jednocześnie dyski D: od nagrywarki CD-RW i E: od DVD zostały przesunięte o jedną literę alfabetu. Tak więc prawdopodobnie XP zarezerwował tę literę dla nowego dysku, ale nie widać go w “Mój komputer” i nie wiem, jak mam go sformatować, skoro nie widać dysku i nie mogę przeprowadzić na nim tej operacji.

Dziękuję za linka, temat zapowiada się ciekawie, choć długo :).

Wejdz Panel Sterowania - Narzędzia administracyjne - Zarządzanie komputerem - Magazyn (Zarządzanie dyskami) i zobacz czy go tam niema.

Witam, witam i dziękuję za kolejny głos “w sprawie”.

Przez chwilę miałam nadzieję…, ale niestety, widać tylko: C:, E:, F:

Odpalić Partition Magic i podzielić dysk na partycje?

Jak to w ogóle zrobić?

Boję się eksperymentować, mam zbyt ważne dane na kompie, by coś posypać :frowning:

Nie wiem jak w PM ale w Paragon Partition Manager 7.0 można operacje na dyskach robić virtualnie (zakładać, formatować, kasować) dopóki nie kliknie się na Zastosuj. Zainstaluj prog. i zobacz czy w nim będziesz miał dysk. Jak tak to dalej sobie poradzisz, a jak nie to będziemy kombinować dalej co nie tak jest.

a przypadkiem podłączny dysk zewnętrzny nie musi być Master?

philips archeolog się znalazł.