Podłączyłem wieżę do kompa - szumiało teraz nie działa nic

Postanowiłem kupić kabel cinch 2x na 3,5mm jack. Podłaczyłem moją ciut starawą wieżę 5-cio głośnikową. Trochę szumiało ze 2 minuty. Postanowiłem odłączyć i podłączyć jeszcze raz, bo pomyślałem, że może cos nie tak. Potem nie było już dźwieku muzyki tylko został sam szum a komputer “powiedział”, że odłączyłem głośniki. Bosko. uruchomiłem go ponownie i pomyślałem, że może je zobaczy ale nie. Podłaczyłem moje głosniki 2.1 Logitecha i nie szumią a radośnie buczą. Komputer nadal ich nie widzi. Mówi, że urządzenie jest odłączone. Zachciało mi się wieżę podłączać pod komputer. Jakieś rozwiązania drodzy eksperci macie dla mnie?

Aha, nie mam karty dźwiękowej żadnej kupionej tylko ta “seryjna”. Czy mogłem coś popsuć? Płytę główną mam jeszcze na gwarancji… czy w razie czego będę mógł skorzystać z tego przywileju? Nie muszę mówić chyba, że eksperymentowałem na wieży. Po prostu się popsuło i koniec.

Poza tym przecież na opakowaniu od kabla jest powiedziane o możliwości podłączenia kabla do komputera, lap topa a z drugiej strony do DVD, wieży, telewizora czy Bóg wie czego jeszcze.

Pozdrawiam, dzięki z góry za pomoc.

Przydało by się podać nazwę płyty głownej., a także wieży.

W nowszych płytach głośniki/wieżę/słuchawki trzeba podłączać do gniazda przy działającym systemie (wtedy on je “wykrywa”).

Czy na wieży masz włączony AUX?

Czy wszystko pod audio masz odłączone z gniazd na płycie głównej?

Czy nie podłączasz przypadkiem pod gniazdo mikrofonu?

No i Czy kabel dobrze podłączyłeś do wieży tj. czerwony do czerwonego itd.?

A do jakiego gniazda przy wieży wetknąłeś kabelek? Nie wetknąłeś go przypadkiem do wyjścia na słuchawki?

No to tak. Podłaczyłem do wiezy wszystko dobrze - kabelki, AUX właczony. Szumiało ale muzyka sobie radośnie grała tylko, że w szalenie niskiej jakości. Skoro grało to znaczy, że do komputera też dobrze podłączyłem. Potem coś się popsuło. Nagle komputer przestał wykrywać. I zaczęło buczeć. przez czas oczekiwania na odp. zauwazyłem, że gniazdo mikrofonu tez jest “odłączone” według tego menedżera. Płyta Asusa P5n-E SLI. Wieża natomiast to Philips FW765P. Teoretycznie działa wjeście na słuchawki (tak mam w tym całym menedżerze) ale wtykam gdzie tylko mogę w zielone wjeścia na jacki ale nie działa. Aha i te głosniki Linksys CIT200 to jest telefon do Skype’a i on nigdy nie kolidował z głośnikami… jak by kto pytał.

Tutaj menedżer i urządzenia do odtwarzania: http://img443.imageshack.us/my.php?image=beztytuubu6.jpg

Tutaj menedżer i urządzenia do nagrywania: http://img501.imageshack.us/my.php?image=beztytuuim9.jpg

Wieża i jeden z głosników: http://img127.imageshack.us/my.php?image=p260608183701pb7.jpg

Spaliłeś prawdopodobnie układy przetwornika z powodu różnicy potencjałów.

Czy stacja jak i wieża są uziemione do tego samego źródła??

Jeśli w gniazdkach masz bolce uziemiające i urządzenia (wieża jak i komp są pod nie podpięte) to znaczy że są wspólnie uziemione czyli urządzenia mają połączoną masę. Jesli któreś z urządzeń nie jest uziemione to masz odpowiedz skąd buczenie w głośnikach.

Częstotliwość 50Hz to 50 odchyłów membrany na sekundę (buczenie) :slight_smile:

Ym. Zacznijmy od tego, że czy są bolce w panelu czy nie to i tak we wtyczce wieży nie ma wejścia na uziemienie. Druga sprawą jest to, że w tym bloku mieszkalnym uziemienia nie ma więc kupowanie paneli z uziemieniem to bzdura. Czyli popsułem sobie kawałek płyty głównej. SUPER. Ze wszystkiego co się mogło stać stało sie to najmniej pożądane - nie mam w ogóle żadnego dźwięku z komputera poza głośnikiem systemowym. Jak powiem, że nie działa i tyle to wezmą to w ramach gwarancji?

tak, muszą :slight_smile:

od tego jest gwarancja żeby ją przyjmowali, nie mają innego wyjścia :slight_smile:

Jeśli buczało to na 99,9% to wina kabla ! Sprawdz na innym kablu najpierw

Dzięki Wam wszystkim za pomoc dobrą i szybką. Jak ktoś by miał inny pomysł może (chociaz teraz to już wątpię) to ja chętnie to odczytam. Pozdrawiam.

Cherokee.

Witam panowie mam problem podobny jak kolega nie działa mi głos na aux w wieży mam wszystko podłączone dobrze

Dodane 09.10.2012 (Wt) 16:21

pomoże mi ktoś