Podloczanie do neta problem

(Balik10) #1

witam was

mam taki dosc powazny moim zdaniem problem!

mianowicie komp nie chce mi sie polaczyc z netem.dokladniej komp mojej dziewczyny.na tym samym polaczeniu u mnie w domu moj komp sie laczy ze siecia a jej sie nie chce za cholere polaczyc.jak go przywiozlem to wszystko elegancko dzialala i pewnego dnia nagle net nie dziala.mysle sobie ze to dostawca znowu jakas awaria albo cos, no ale podlaczam swojego bo cos mialem na nim waznego na dysku i na moim kompie dziala net.

zrobilem od nowa system win xp i nic to nie dalo, potem zrobilem system win98 i tez nic nie dalo.

sprawdzalem karte sieciowa z dziewczyny kompa w moim i dziala na nej net a na mojej karcie u niej to juz nie dziala.

juz nie wiem co jest zepsute.

setki razy instalowalem i przeinstalowywalem sterowniki i na nowo robilem palaczenia i nic nie daje!

i nawet zmienialem gniazda jak wkladalem sieciowke bo myslelm ze jedno jest zepsute ale jakby bylo zepsute to by komp nie wykrywal karty

macie jakies propozycje?

(lazikar) #2

Czytaj posty.

Kosz.

(Bolo92) #3

Może jak macie, kablem. To jej kabel jest uszkodzony ?? Bo jak Ty swoją sieciówke wziołeś do Niej i nie działa, to chyba wina kabelka, czy tam jak to jesteście połączeni

(Balik10) #4

obydwa kompy mam u siebie w domu i podpinam je pod ten sam kabel i pod ta sama siec internetowa.

(Spam) #5

Ustawienia firewalla? Napisz jakiego używasz.

(matiit) #6

Napisał że nawet robił format

(Spam) #7

Ale nie napisał, co po formacie instalował (wspomniał tylko o sterownikach). Mógł za każdym razem instalować to samo oprogramowanie, które blokowało dostęp do Internetu.

(Balik10) #8

na tym kompie nie bylo zadnego firewalla tylko zwykla zapora systemowa win xp. i po formacie przed isnstalacja karty sieciowej i podlaczeniem do sieci wylaczylem ta zapore i automatyczna aktualizacje systemu. zreszta pod win 98 ktory zainstalowalem nastepnym razem tez nic to nie daje.

a na moim kompie mam zainstalowanego otposta i pelno bajerow zabezpieczajacych i wszystko fajnie chodzi

jeszcze jakies propozycje?

(Kizeweter) #9

Polecam diagnozę działania/ustawienia sieci poleceniem ipconfig

z Wiersza poleceń.

Polecenie ipconfig - windowsserver2003/pl/library/ServerHelp/86ac50f1-0fbb-42c4-ba68-727efb24136f.mspx?mfr=true'>http://www.microsoft.com/technet/prodtechnol/

windowsserver2003/pl/library/ServerHelp/86ac50f1-0fbb-42c4-ba68-727efb24136f.mspx?mfr=true

(Balik10) #10

a co ja z tym ma niby zrobic?