Podmiana Directx 9c na Direct-ax 10 na XP-ku

Co o tym sądzicie?

Jak w temacie!

W ogóle Witam i Proszę o pomoc i poradę małą :slight_smile: Czy polecacie tą czynność zrobić, na systemie Windows XP ??

Będzie jakaś różnica przynajmniej w grach ??

Czy ktoś z Was ,już tak podmieniał te Direct-y x 9 na Directx10??

Ps czy to możliwe że Direct x10 waży tylko spakowany win-rarem 12,3 MB?

Z góry Dziekuję za podpowiedzi !

W jaki sposób chcesz zainstalować bądź podmienić directX 9.0c na directX10 w systemie Windows XP #-o

Nie da rady MS nigdy nie wydał i nie wyda DirectX10 dla systemu Windows XP. Jeżeli chcesz korzystać z najnowszych bibliotek DirectX 10 to niestety czeka cię przesiadka na Windows Vista. Windows 7 będzie już dysponował DirectX 11.

Są amatorskie instalatory DirectX 10 na XP, ale nie testowałem tego. Można je znaleźć w necie jednak instalacja na własną odpowiedzialność ;]

Tak jak mówił kolega - nie ma oficjalnej wersji DirectX 10 na XP, jedynie nieoficjalne.

Jakbyś poświęcił chwilę na stronę google to byś wiedział, że nie ma żadnego DirectX 10.

ściągłem taki directx od gościa któremu raczej wieże bo nigdy mnie nie zrobił w bambuko,a teraz 1 tydzień z nim nie mam kontaktu ,dlatego wole sie fachowców spytac tu na forum :smiley:

Dodane 23.08.2009 (N) 19:14

zgadza się i instalujesz z pozycji Setup… :slight_smile:

Dodane 23.08.2009 (N) 19:15

Jakbyś poświęcił chwilę na stronę google to byś wiedział’ date=’ że nie ma żadnego DirectX 10.

dlatego pytam tu ,a neta obleciałem …

Zobacz choćby to: http://www.techmixer.com/download-direc … indows-xp/

Zaznaczam, że jest to nieoficjalny dodatek i wszystko robisz na własną odpowiedzialność :!:

Ten 10 na xp zmienia parę plików na te które ma 10 na viście ale wtedy się system robi niestabilny (wiem bo kumpel używał). A i najważniejsze nie da się przywrócić potem 9 zostaje tylko format.

właśnie widziałem ten artykuł tez i jedno mnie dziwi troszke czemu na Directx 9 lepiej i ładniej fotka wygląda jak na 10 ?

Ps. więc daje sobie spokój! Tyle co po formacie jestem,śmiga mi komp więc nie ruszam … i boję się schrzanić podmiana jak coś nie tak pójdzie! :x

A po co chcesz to zrobić ?? przecież twoja karta nie obsługuje DX10, a ten niby DX10 dla xp nic nie daje, jedynie zmieni cyferkę albo rozwali system tak jak mi.

to dziękuję "postoję " jak to się mówi :lol: :stuck_out_tongue:

Dodane 23.08.2009 (N) 19:26

z skąd wiesz ??

Screen w podpisie :stuck_out_tongue:

Poczytaj: http://ati.amd.com/products/radeon9550/specs.html

sorki ale to co mam w podpisie /tzn, miałem do tej pory :stuck_out_tongue: /… to nie aktualny sprzęt już :slight_smile:

Teraz mam z tego roku sprzęta Samsung R 510 :slight_smile:

A jaka karta graficzna? GF 9200?

:wink: tak

W takim razie DirectX 10 jak najbardziej wspierany (http://www.nvidia.pl/object/geforce_9200m_gs_pl.html) jednak raczej nie pod XP. Zainstaluj sobie Win 7 jako drugi system i wtedy się baw w DirectX wyższe niż 9 :wink:

myślę nawet w ogóle Win 7 sobie zainstalować zamiast tego XP-ka ,ale kurcze czy nie jest tez taki tandety jak np .vista? Wszystkie gry,programy na nim będą śmigać jak to nowość ? Aha i podobno za free tego Windowsa 7 można pobrać i to wersja jest pełna tak ale nie po polsku ? :frowning:

Na pewno jak dla mnie w tej chwili nie warto całkowicie rezygnować z XP. Dobrą opcją jest zainstalowanie sobie 7 do istniejącego XP i mieć 2 systemy operacyjne.

Niestety wersja RC nie jest już na stronie MS do pobrania…

A co do śmigania to powiem Ci, że nieliczne programy nie działają - tak jak w Viście z resztą. Jednak 7 działa 100 razy tak dobrze jak Vista. Mając Vistę nigdy nie byłem pewny tego czy wszystko będzie działać. Na 7 jadę prawie miesiąc (jutro dokładnie minie miesiąc) i nie ma najmniejszych problemów. Tak wiec mam porównanie i w mojej opinii nr 1 to XP - sprawdzony i stabilny - oraz Win 7 - nowy, ładny i dopracowany. A co najważniejsze nie jest taki ociężały jak Vista.

Dziękuję ci bardzo za oświecenie co do Windowsa 7 :slight_smile: Szkoda ,poczekam na finalną wersję i polską oczywiście tego Win 7 :slight_smile: Viste miałem orginalnie zainstalowaną na tym laptopie swoim Samsung R 510 ,możesz się domyśleć czemu wolałem jednak XP -ka :wink:

Ps. więc zostaje na XP,i żadnych biblotek Directx10 nie ryzykuje i nie instaluję,mam dość już formatów jak by coś po zainstalowaniu na moją ręke i odpowiedzialność oczywiście, się coś zaczęło dziać !

Gorgoroth nie przesadzaj z tą ociężałością Visty,na lapku z prockiem duo 1.7 i 2 GB ram mam Vistę i “7”,Vista śmiga mi jak “dzik po żołędziach”,mam ją dobrze skonfigurowaną,wstaje szybciutko,wszystko co zbędne jest wyłączone,wydaje mi się że to jest sekret Visty,trzeba nad nią posiedzieć,dla mnie sama przyjemność.“7” na tym lapku jest wolna,nawet bardzo wolna,skonfigurowałem ją i dalej kiszka.Mam drugiego lapka gdzie procek to też duo ale 2.1 i 4 GB ram i tu “7” pokazuje pazury,dawno nie widziałem tak szybkiej gotowości do pracy,Vista w tym laptopie chodzi wolniej,jest zoptymalizowana i czegoś jej brakuje.Wydaje mi się że niema jasnej zasady co do działania systemów.Być może jedna konfiguracja sprzętowa odpowiada jednemu systemowi bardziej,drugiemu mniej.Zaznaczam że na drugim laptopie nie mam wielkich problemów z Vistą,jest tylko wolniejsza na starcie.