Podmiana dysku w Sagemcom ESI88-320 [Cyfrowy Polsat]

(mawro2) #1

Witam, mam zakupiony dekoder Sagemcom ESI88-320 z Cyfrowego Polsatu z dyskiem 320 GB.

Dysk jest duży nawet za duży jak na moje potrzeby więc wpadłem na pomysł że wyciągnę z mojego przenośnego dysk (160GB) i je podmienię lecz po włożeniu dysk widzi jako pełny i nie można nagrywać.

Z tego co znalazłem w sieci dysk w tunerze nie ma tablicy MBR więc zrobiłem Low Level Format lecz nic to nie dało.

Ma ktoś może jakiś pomysł lub rozwiązanie?

(Azi) #2

Mamy.

Straciłeś właśnie gwarancję. (Oby nie...)

Dysk był sprawny, HDD "sypało" podczas próby dostępu do dysku.

Lepiej się nie przyznawaj, że grzebałeś w systemie plików - tak w skrócie (MBR jest kodowane).

P.S.

Nie odwrócisz tego już...

Jak nowy sprzęt to autoryzowany sprzęt sprzedaży albo dostęp do sprzętowego klucza - trochę potrwa, zanim te dyski zdekodują :wink:

Powodzenia

(mawro2) #3

Czyli jeśli kupię np nowy dysk w sklepie komputerowym to też nie ma możliwości wymiany?

Trzeba kupić jakoś od Polsatu?

(Maciejboss) #4

po co tak kombinować jak dyski twarde nie sa takie drogie,każdy operator koduje dysk,żeby nie dało się zniego nić zgrać

(mawro2) #5

Ja nie chce nic zgrywać...

Chciałem zamienić dysk do tunera włożyć 160GB i w razie potrzeby nagrywać na niego a ten z tunera 320GB to włożyć do obudowy i używać pod kompem jako przenośny dysk pod USB.

Tylko jak ten 160GB włożyłem do tunera nie działało bo wykrywa jako pełny chciałem wiedzieć czy jakoś go mogę "sformatować" w tunerze czy coś w tym stylu.

Na razie korzystam z tego "oryginalnego" niestety.