Podmiana dysku w Sagemcom ESI88-320 [Cyfrowy Polsat]

Witam, mam zakupiony dekoder Sagemcom ESI88-320 z Cyfrowego Polsatu z dyskiem 320 GB.

Dysk jest duży nawet za duży jak na moje potrzeby więc wpadłem na pomysł że wyciągnę z mojego przenośnego dysk (160GB) i je podmienię lecz po włożeniu dysk widzi jako pełny i nie można nagrywać.

Z tego co znalazłem w sieci dysk w tunerze nie ma tablicy MBR więc zrobiłem Low Level Format lecz nic to nie dało.

Ma ktoś może jakiś pomysł lub rozwiązanie?

Mamy.

Straciłeś właśnie gwarancję. (Oby nie…)

Dysk był sprawny, HDD “sypało” podczas próby dostępu do dysku.

Lepiej się nie przyznawaj, że grzebałeś w systemie plików - tak w skrócie (MBR jest kodowane).

P.S.

Nie odwrócisz tego już…

Jak nowy sprzęt to autoryzowany sprzęt sprzedaży albo dostęp do sprzętowego klucza - trochę potrwa, zanim te dyski zdekodują :wink:

Powodzenia

Czyli jeśli kupię np nowy dysk w sklepie komputerowym to też nie ma możliwości wymiany?

Trzeba kupić jakoś od Polsatu?

po co tak kombinować jak dyski twarde nie sa takie drogie,każdy operator koduje dysk,żeby nie dało się zniego nić zgrać

Ja nie chce nic zgrywać…

Chciałem zamienić dysk do tunera włożyć 160GB i w razie potrzeby nagrywać na niego a ten z tunera 320GB to włożyć do obudowy i używać pod kompem jako przenośny dysk pod USB.

Tylko jak ten 160GB włożyłem do tunera nie działało bo wykrywa jako pełny chciałem wiedzieć czy jakoś go mogę “sformatować” w tunerze czy coś w tym stylu.

Na razie korzystam z tego “oryginalnego” niestety.