Podmiana nazw literowych dysków

Witam

Może ktoś się spotkał z problemem, który opiszę a mianowicie: dydk podzielony na 2 partycje c: i d: mniej wiecej po połowie, nagralem system na partcję c: wcześniej ja formatując dysk d: pozostawilem bez zmian bo miałem tam informacje, wszysttko chodziło super ale chciałem zrobić obraz dysku programem nero 8, jak do tej pory zrobiłem to na kilku kompach i wszystko było ok a tu niespodzianka, Zatrzymało mi kopie w 2 % zawiesiło kompa na amen a po restarcie komunikat o uszkodzonym systemie. Podczas próby naprawy zabotowanie z płyty przez R na pierwszym ekranie mogłem sie zalogować tylko do systemu D:\windows ??? Jakim cudem skoro system był na C: Dokonało sie podmiana nazw literowych dysków . To co było na C: znalazło sie na D: i na odwrót. Jak dokonać zmiany by wrócić do poprzedniego stanu???

Pierwszy raz widze taki problem :o

Jeśli nie masz bardzo ważnych danych na dyskach polecam najlepsze rozwiązanie reinstalka systemu wtedy nbapewno wszystko wróci do normy… To jest chyba jedyne wyjście bo systemu nie przeniesiesz…

start > panel sterowania > narzedzia administracyjne > zarządzanie komputerem . zarządzanie dyskami > ppm na patrycje - zmień litere i ścieżki dostępu

  • co do obrazu dysku to sprawa jest troch bardziej zawiła , już wyjaśniam

podczass tworzenia obrazu dysku są zsumowane wszystkie dane (wszystkie partycje) i przekopiowane do jednego pliku , więc jest oczywiste że aby zrobić obraz dysku (przy prawie całym zajętym C:) partycja D:\ musi być pusta

Jeśli masz ważne pliki (bo ustawienia systemu i niektórych programów - z rejestru - nie uda ci się odzyskać, chyba,m że zrobisz całą kopię) to skorzystaj z Linux-LiveCD (np. najnowszy Ubuntu) i dzięki niemu przerzuć dane na inny dysk, nośnik bądź płyty. Dzięki temu uratujesz przynajmniej najważniejsze.

Widzę, że nie do końca się zrozumieliśmy. System był postawiony na nowo, nagrane oprogramowanie księgowości i mysql bakowy oraz płatnik. Trochę mi to zajęło podczas konfiguracji, bo dane, hasla itp ale działało bez przeszkód. Czyli brak miejsca na dysku nie istniał ok. 10 GB zajetego przy 115 GB partycji, druga partycja ma tyle samo wolnego miejsca. Tyle tylko, że chciałem zrobić obraz dysku by tego ciagle nie przeinstalowywać no i wtedy zawiecha na amen i po restarcie nie można odpalić systemu brak pliku c:\windows\system32\i cos tam??? oczywiście chcialem naprawić przez konsolę odzyskiwania ale zdziwiłem się gdy konsola zaproponowała mi dostęp do systemy windows znajdującego się na dysku D:\windows. Oczywiście wybrałem tę opcję sprawdziłem dane na dyskach i okazało się, że dane, które powinny się znaleźć na dysku C:\ są na dysku D:| i odwrotnie. Oczywiste zatem, że system się nie może odpalić z C:\ bo go tam nie ma. Pytam więc co mam zrobić w konsoli odzyskiwania (bo jedynie taka możliwość została) by znowu podmienić nazwy literowe partycji. Jak to zrobię to pewnikiem wszystko bedzie działało jak przedtem. Moge uratować dane i wiem jak to zrobić ale to długotrwały proces i wolałbym tego nie powtarzać. Może ktoś wie dlaczego tak się stało? Co było przyczyną? bo chyba nie pozostawiony w panelu zip napęd pendrive. Proszę o szybką odpowiedź.