Podmiana przedniej obudowy w telefonie GT-S5610

Witam!
Mam pytanioe:

Posiadam w swojej kolekcji telefonów klasycznych 3 modele Samsunga GT-S5610. No i tu tak:
jeden ma wszystko gituś, prócz tego, iż porysowany bardzo ekran (szybka od zewnątrz). Mam jeszcze 2 (granatowy i grafitowy). Jednak tam uwalona klawiatura (trzeba bardzo mocno naciskać lub sama klika).

No i tu teraz to pytanie:
Czy jeśli podmienię przednią (całą przednią) obudowe z np. grafitowego do tego czarnego (wpełni sprawny prócz okropnych rys na szybce), to nie będzie jaj z klawiaturą? Od czego zależy to mocne naciskanie, od zewnętrznej części, czy wewnętrznej części na MOBO?

Szybkie odp. proszę!

Prawdopodobnie słaby styk blaszek pod przyciskami do ścieżek na płytce drukowanej. Powodem może być np. śniedź/patyna znajdująca się na którymś z tych elementów lub jakiś inny brud. Rozbierz przeczyść alkoholem izopropylowym lub jakimś PCB Cleanerem i wtedy sprawdź czy będzie lepiej działać.

OK, zrobiłem tak:
Klawiatura przełożona - ta ze srebrnego do MOBO czarnego i klawisze chodzą bez oporu. Zatem to styk - tak, jak piszesz.

Poza tym, przełożyłem obudowę z szybką do tego czarnego i jest lepiej prócz dwóch małych, dwóch kropek (chyba farba). Skrobał paznokciem nie będ¢ę, by nie zarysować. Można to zmyć?

Wygląda na kropki z jakieś farby albo czegoś podobnego. Można też spróbować podczyścić materiałem lub gazikiem nasączonym alkoholem izopropylowym. Natomiast patrząc na ogólny stan szybki osłaniającej wyświetlacz to tutaj przydałoby się raczej ogólne czyszczenie i jakaś delikatna polerka.

Oj, było gorsza tamta szybka. W rogu porysowana jak nie wiem. Po prawej grubsze rysy itd. Może jest wersja z Victus’em? :smiley:
Tak na poważnie: to na moje potrzeby git, tylko te kropki, ale chyba nie będę się męczył z czyszczeniem urządzenia z 2012 roku. To tylko do gier Java jest…

No próbowałem chusteczkami do okularów, takimi mokrymi. One nasączone chyba alkoholem, ale czy IPA, to nie wiem - pachnie jak płyn do szyb, tylko bez takiej woni cytryny lub innej…