Podmiana satelitek do zestawu 2.1 - czy to bezpieczne?

Mam pytanko, bo już kiedyś robiłam taką podmiankę, ale wtedy znałam parametry techniczne. Otóż podmieniłam zwykłe głośniczki z kina domowego na kolumny Rondo 300 (miały identyczną impendację). Teraz mam dwa zestawy głośników 2.1 :

 Jeśli to nie  jest totalna chińszczyzna i obudowy są rozbieralne to wystarczy zerknąć na opis na głośniku.

Impendancja jest najważniejsza, jeśli wartość na kinie domowym zgadza się z tą podaną na głośnikach to wszystko powinno być OK. Natomiast jeśli boisz się uszkodzenia głośników to nastawiaj mniejszą głośność i będzie dobrze. 

Ja mam podłączone kolumny o impendancji 60hm do wieży która obsługuje teoretycznie tylko 80hm i grają już tak drugi rok, a wcale ich nie oszczędzam. No, ale to sprzęt z innej generacji niż Twoje kino domowe, nie wiem więc jak będzie u Ciebie ;) 

Wszystko pięknie, tylko niestety nie mam odpowiednich narzędzi, ponieważ jestem na gościnnych występach u rodziny. Poza tym wolałabym tego nie robić, Tracery są jeszcze na gwarancji. Może ktoś ma taki sprzęt (nie mówię, że jedna osoba) i może to sprawdzić?

Przeglądnij to kino, zajrzyj na tył głośników czy nie ma naklejki o impendancji, w instrukcji coś takiego powinno być…

Może jest model samych głośników (nie kina) i coś w internecie znalazłoby się na ten temat.