Podmiana ścieżki audio w pliku AVI

Witam,

mam film w formacie AVI (ok. 700 MB) - kreskówkę z nowym dubbingiem. Sporo pracy włożyłem w odzyskanie i dopasowanie starego dubbingu do obrazu lepszej jakości z tego właśnie pliku AVI. Zapisałem ścieżkę dźwiękową do WAV (ok. 800 MB). Teraz pozostało mi połączyć te dwa pliki - macie propozycje jak można to najprościej zrobić? Wyrenderowałem najpierw w Sony Vegas do WMV (ok. 900 MB) i wszystko gra, ale jest na pewno lepszy sposób. Najchętniej uniknąłbym ponownego renderowania obrazu, bo przecież mam go już w AVI. Idealnie byłoby, gdyby dało się po prostu podmienić ścieżkę w tym oryginalnym AVI. Szukałem różnych rozwiązań i wydawało mi się, że potrafi to VirtualDubMod. Niestety ten program renderuje film od początku i to do wielkich rozmiarów (o ile wszystko dobrze zrobiłem).

Proszę o porady, sugestie i szeroko pojętą pomoc :slight_smile:

W zakładce Video ustaw na “direct stream copy” to virtualdub nic nie będzie zmieniał z video.

Rzeczywiście jest taka opcja i działa świetnie. Teraz mam kolejne pytanie. Chciałbym, by film zachował swą pierwotną wielkość pliku, czyli 700 MB. Zrobiłem mały test i spróbowałem zapisać go w VirtualDubMod bez dźwięku. Wtedy plik miał 625 MB, czyli na sam dźwięk mam 75 MB. Spróbowałem zapisać ścieżkę do MP3 i połączyć z filmem, jednak plik video miał wtedy już 775 MB. Czy znacie sposób na zachowanie jak najlepszej jakości audio (w oryginalnym AVI jest bez zarzutu), nie przekraczając w tym przypadku tych 700 MB?

Pozostaje ci tylko kombinacja z kompresją audio, nic wydajniejszego od mp3 raczej nie znajdziesz.

A czy istnieje program, który dopasuje jakość dźwięku tak, by plik miał określoną wielkość (w tym przypadku 700MB)?