Podmiana scrollbara przez niektóre strony

Czy da się jakoś globalnie zablokować możliwość podmiany scrollbara (bocznego paska przewijania) przez niektóre strony internetowe, np. za pomocą uBlocka (na Slimjet)? Chcę mieć zawsze domyślny, bo mam dość wysokie PPI i te podmienione są tak cienkie, że bardzo niewygodnie się ich używa. A jeszcze do tego mam wyślizgany touchpad :frowning:
Przykład takiej wrednej strony: https://www.gearbest.com/

Nie byłam pewna w jakim dziale o to zapytać, więc jeśli jest niewłaściwy, to proszę o przeniesienie

Może tak (by @krystian3w):

com,pl#$#body::-webkit-scrollbar-thumb { background-color: #6e6e6e !important; border: none !important; border-radius: 0 !important; box-shadow: none !important; }
com,pl#$#body::-webkit-scrollbar-track { background: #f1f1f1 !important; border-radius: 0 !important; }
com,pl#$#body::-webkit-scrollbar { width: 12px !important; }

Tyle że nagle wszędzie na com i pl się on taki włączy i chyba tylko wymienianie domen z nazwy pomoże.

Opcjonalnie może już ktoś napisał skrypt co umie wywalać ::-webkit-scrollbar....


Inne filtry, które u mnie nie spisują się tak dobrze (by @hawkeye116477):

!pl,com#$#body::-webkit-scrollbar { all: initial !important; }
!pl,com#$#body::-webkit-scrollbar-track { background: black !important; border-radius: 0 !important; }
!pl,com#$#body::-webkit-scrollbar-thumb { background-color: auto !important; border-radius: 0 !important; box-shadow: none !important; }

Druga i trzecia robi coś, ze czasem jest czarny pasek na czarnym.

Problem może w tym, że testowane z Nano Adblocker a ten nie ma userCSS i potem wychodzą kwiatki na uBO, że kod nie działa tak jakby tego oczekiwać.

I widzę w sumie wadę jak używam tylko jednej, nagle mam białe na białym - czyli trzeba by domeny z nazw wymieniać.

1 polubienie

Dziękuję, będę testować :slight_smile:

Jest średnio wydajny dodatek na to:

Być może już pisałem o nim w innym twoim wątku, poza lagiem działa lepiej od filtrów do uBO czy AdGuard, jedynie nie wiem czy twórca przepisze go w pół roku na manifest v3 by działał po 2023 roku dla Chrome (jego kod pewnie wymaga godzinki na przeróbkę, trudniej może być z polską zgodą ciasteczkową, trzeba po przepisaniu wszystko przetestować).

1 polubienie