Podmiana twarzy w filmach, jak to zrobić

http://www.filmiki.jeja.pl/6564,this-is-sparta.html

http://www.filmiki.jeja.pl/7271,this-is-sparta-2.html

http://www.filmiki.jeja.pl/7291,this-is-sparta-3.html

Właśnie te filmiki dzisiaj oglądnąłem (pierwszy parę miesięcy temu) i pomyślałem że fajnie takie coś sobie tworzyć. Jeśli z jakichś powodów nie kliknąłeś żadnego linka napiszę że chodzi o podmianę twarzy na filmach (wycinam zdjęcia z jednego filmu i wklejam tdo drugiego). Może znacie program do robienia takich bajerów. Szukałem w google oraz na spryciarzach ale nic nie znalazłem :frowning: , być może dlatego że nie wiem co wpisać w wyszukiwarkę. Pomóżcie proszę.

Wcale nie szukałeś.

Jakikolwiek liniowy edytor video + Jakikolwiek nieliniowy edytor video.

np. VD, VDM, AVIDemux + WMM, SVS, AP, AAF.

Na pewno coś takiego da się zrobić w Eyeon Fusion i chyba w Adobe After Effects, ale z tym drugim nim nie miałem do czynienia więc nie jestem pewien, ale zważywszy na fakt, że jest to bardzo popularny profesjonalny program, to raczej się da. I z tego co wiem, programu After Effects łatwiej się nauczyć. W zasadzie do Fusiona jak siadłem to nie miałem zielonego pojęcia co i jak się robi. Ale gdybyś się nim zainteresował to na pewno, aby zrobić takie filmiki jak This Is Sparta , musiałbyś się zapoznać z przede wszystkim z funkcją Tracking, dzięki której łatwo się nakłada twarze, tak żeby się poruszały wraz z ciałem. Ale tak poza tym to jeszcze radziłbym jakiś program do montażu. W zasadzie można to robić we Fusionie, ale nie jest to zbyt wygodne. Ja osobiście używałem Ulead Studio, ale chyba go nie polecę, bo mam już go dość. Ponoć Sony Vegas jest bardzo fajny. No i do tego wszystkiego mógłby się przydać jakiś programik typu Photoshop, jeśli byłaby konieczna dokładna obróbka wklejanych zdjęć jak np. twarze w This is Sparta.

miru1500100900 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty - proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dzięki Wam za pomoc, wypróbuję każdy opisany program.