Podmiana WMP na foobara2000

Czy da się podmienić w systemie „Windows Media Player” na „foobar2000”?

Jeśli tak, to jak to zrobić?

P.S. Działania w Rejestrze jak najbardziej wchodzą w grę.

W programy i funkcje odznaczyć wszystkie funkcje multimedialne. Potem po restarcie można sobie zainstalować foobar 2000.

Nie znoszę takich tekstów, „a po co?” Czy muszę najpierw napisać epistołę dlaczego tego potrzebuję by móc zadać pytanie?
Takie protekcjonalne teksty są niegrzeczne.
Tak konfiguracja aplikacji domyślnych jest mi znana, ale to nie wystarcza.

Da się oszukiwać system, że odpala się WMP a leci foobar2000.exe:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\wmplayer.exe]
"Debugger"="\"C:\\Program Files\\Foobar\foobar2000.exe"

Do dopracowania zostaje czy trzeba jakimś parametrem przekazywać plik do programu. I lepiej trzymać plik w pogotowiu, IFEO usunie np. AdwCleaner, Malwarebytes jako podejrzane z możliwej infekcji systemu wirusem/malware.

Pod Windows 11 niby gorzej - trzeba dodać aliasy „0, 1, 2”:


Użytkownik Yakii pewnie znajdzie duplikat twojej prośby w Internecie abyś już nie musiał dopracowywać poprawki jakby pliki „muzyczne” nie odtwarzały się przy mojej propozycji bez parametrów.

Nigdy nie używałem „Registry Editora”, czy mogę te zmiany wprowadzić „ręcznie”?

HKLM\Software\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Image File Execution Options\wmplayer .exe\Debugger
Ten klucz był wykorzystywany do instalacji np. rootkitów i on nic nie podmieni a tylko dodatkowo uruchomi.
P.S. Z tego co mi wiadomo to w Win 10,WMP jest wyłączony i schowany w Funkcjach, Nie ma go.
To co ty dokładnie chcesz zrobić? Foobara w menu kontekstowe wstawić czy cos innego?
Jak nie masz pojęcia o Rejestrze to go z daleka omijaj.

Dlaczego chcesz podmieniać? Pobierz foobar2000 i ustaw go jako domyślny odtwarzacz.

:joy:

Mam program j. angielskiego [oparty na SuperMemo UX], który wykorzystuje do odtwarzania audio albo WMP, albo DirectX - ustawia się to w opcjach programu.
Gdy ustawiony jest WMP, to skutkuje tym, że od czasu do czasu pojawia się b. silny szum zamiast danego słowa czy wyrażenia. Gdy ustawiony jest DirectX to tego szumu nie ma, ale za to znika bardzo przydatna funkcja odtwarzania danego wyrażenia w zwolnionym tempie. Stąd pomysł, żeby za WMP wstawić foobara - może to pomoże.

Lel, to tak nie działa.
Jak program korzysta z jakichś bibliotek, to tych bibliotek nie da się tak łatwo podmienić na inne. To, że jeden i drugi program odtwarza multimedia, nie ma tu nic do rzeczy.

Musiałbyś kod tej aplikacji zmienić. Jakaś inżynieria wsteczna.

Co by się stało gdybym w Rejestrze wszystkie ścieżki do wmplayer.exe zmienił na ścieżki do foobar2000.exe?

To Aplikacja korzysta z WMP a nie odwrotnie.
Jesli ta aplikacja ma odwołania do WMP w Rejestrze to być może to by zadziałało. Trzeba by było cały rejestr przekopać pod kątem tej aplikacji o ile były by to jedyne powiazania.
Ale jest jedno ale. Tzw. Rejestr czyli to co po uruchomieniu ogladasz, gałęzie, klucze itp. to tylko obraz tworzony przez edytor. Nie wszystko edytor pokazuje.

Jak już napisałem, to tak nie działa. Jak jakiś program korzysta z WMP lub DX jako backendu to nie będzie korzystał foobara niezależnie od twoich starań.