Podniesienie PCI express frequency

Intel Pentium Dual CPU E2160 1.80GHz

Płyta główna : Gigabayte 945GCM-S2L

Zasilacz: CARBON Model: 450W - P4B- PFC

2 GB ram DDR2 200mhz

Karta graficzna : Ati Radeon HD 5400 Series 1GB

Bios : Award Software International version f4

Windows 7 Home Premium

Witam czy podniesienie PCI Express frequency z Auto na powiedzmy 100 da mi możliwość bardziej podkręcenia mojego procka bo gdy daję z 235fsb na 240 komp nie wstaje albo zawiesza sie zaraz po uruchomieniu czytałem że daje to możliwość podkręcenia większego jakie jest wasze zdanie?

System memory multiplier mam ustawione na 2.0

Proszę o odpowiedz.

Moje zdanie jest takie, że jak się nie wie co się robi, to się tego nie robi, bo często kończy się to źle i potem są płacze po forach.

Dlatego chyba pytam “speców” bo na ślepo nic nie będe robił nie chce pozbyć się komputera

Poczytaj kilka poradników podkręcania Core 2 Duo http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkr … Duo-Quad-t

Konkretne ustawienia różnią się zależnie od płyty, ale w większości możesz też znaleźć je u siebie.

A co do konkretnego ustawienia magistrali PCI-E to odpowiem już teraz, że przy O/C zalecane jest ustawienie tej wartości na manual (100-104MHz). Z resztą najlepiej wszystko zmienić na manual, a koniecznie napięcia. E2160 powinien lecieć śmiało na 240MHz FSB, mi “król podkręcania” E4300 na 266MHz leci przy obniżonym napięciu z 1.32 na 1.23v.

Próbowałem zmieniać PCI express frequency i za przeproszeniem d++a resetuje to tylko moje podkręcone mhz do standardowych, aktualnie mam 240mhz bez zmieniania czegokolwiek napięcia PCI i innych może wie ktoś dlaczego resetuje mi ustawienia podkręconego procesora po przestawieniu PCI na 100 i czy bezpieczne jest to 240mhz przy moim sprzęcie? Testowałem przy tych 240mhz programem OCCT na 1h i wszystko ok

Niekoniecznie np. na P31-DS3L bez ruszania “Auto” płyta stabilnie działała na ponad 300 FSB z E2140.

Nie ma prostych odpowiedzi, OC to sztuka adaptacji do konkretnego przypadku. Trzeba czytać i ćwiczyć, drogi “na skróty” nie ma.

A tak na marginesie, masz raczej niespecjalną płytę. Jeśli chodzi o OC to nowsze czipsety pokroju P31/P35 byłby zdecydowanie lepsze.

Zostaw na 100MHz i nie kombinuj. Na PurePC masz bardzo fajny poradnik nt. podkręcania.

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn … procesorow