Podnoszenie napięć przy AMD Phenom X3 8750 - O*C

Witam

Bez podnoszenia napięcia procka, da się podkręcić do 2880 MHz. I np. już system nie startuje gdy ustawi mu się taktowanie na 3000 MHz.

Czy po podniesieniu minimalnie napięcia dla procka, system wystartuje przy takcie 3000 MHz ?

Jak tak to proszę o wskazówki i porady jak podkręcić bezpiecznie procesor.

1.25 V to jest aktualne jego napięcie.

Reszta podzespołów jest niżej opisana w podpisie.

Domniemam, że masz zainstalowany Dual Core Center.

Ja podkręcając swojego procka na boxowym chłodzeniu i bez zmiany napieć wyciągnąłem

z 2,1 Ghz -> 2,45 Ghz.

Przy zwiększeniu napięcia na graniczne warości zielone doszedłem do 2,6 Ghz przy zachowaniu pełnej stabilności.

podnieś delikatnie i zobacz czy startuje przy 3GHz, nie przekraczał bym 1.55V i 65 stopni.

nie mam zainstalowanego Dual Core Center.

Standardowe taktowanie mam 2.4 GHz i udało mi się podkręcić go bez podnoszenia napięć do 2.88 GHz.

Nie wiem co dalej bo gdy więcej dam to nie startuje.

Nie chce też oczywiście spalić procka więc się pytam jaka jest bezpieczna granica dla procesorów AMD ?

O ile podniosłeś napięcie rafisoltys?

napisałem już, aby nie przekraczać 1.55V i 65 stopni.

Czytałem na jednym z for o testach tego procesora i było w nim zamieszczone, że przy podniesieniu napięć z 1,25 V do 1,30 V podnieśli taktowanie do 3 GHz spokojnie bez żadnych problemów.

Zrobiłem tak samo, ustawiłem:

HT Ratio na x7 (250 x 7 =1800 MHz)

CPU Ratio (250 x 12 = 3000 MHz)

FSB/Memory Ratio (Auto) pisało że 1000 MHz.

Napięcie procka przestawiłem na 1,32 V i nic! płyta główna po zapisaniu biosa nie startowała…

Może coś źle zrobiłem, powiedzcie?

Screeny mojego biosu.

2zizbwk.jpg

xfrlfl.jpg

2qa8f0h.jpg

2li7qli.jpg

Daj 1.35V i zobacz czy uda się zrobić 3GHz

z tego co pamiętam to tak nie można. Ta płyta główna ma jakieś wbudowane ustawienia jeśli chodzi o Volty więc nie osiągnę 1,35 tylko więcej za pewne.

Ustawiłem na 1.36 V i nic. Nawet przy 2.9 GHz nie chce startować przy wyższym napięciu. Widocznie nie są mu pisane większe taktowania niż 2.88 GHz.

Odświeżam temat bo nikt nie chce pomóc… a więc prosił bym o rady czy coś źle robię a może dobrze, lecz dlaczego nie chce startować komputer przy częstotliwości 3.0 GHz? Przypominam że standardowe taktowanie to 2.4 Ghz o napięciach i innych w postach wyżej jest opisane. Prosił bym o bezpieczne porady, ile można podnieść napięcia na Ramach skoro aktualnie wynosi 1.8 V bo myślę że to też o to chodzi, wraz z procesorem rośnie wartość taktowań pamięci ram i myślę że dlatego nie startuje komputer po OC. komputer taki jak w opisie.

Pozdrawiam

Jakie masz dokładnie ramy ?? chodzi o model

http://forum.purepc.pl/Socket-754-939-9 … 50567.html

http://www.play.com/PC/PCs/-/2159/1426/ … type=genre

takie mam pamięci.