Podobno dwie bramy domyśłne


(sugar!!!) #1

Próbuje przejść na ręczne ustawienia sieci i wyłączyłam dhcp na routerze. Nie korzystam z wifi ale na przyszłość postanowiłam ustawić sieć do tej karty ale dostaję

i tak dalej. Wpisuję taką samą bramę jak przy kablowym połączeniu dlaczego mi wykrywa że drugą ustawiam?


(roobal) #2

Menu Start>uruchom>cmd,  pokaż wynik polecenia route print. 


(sugar!!!) #3

https://zapodaj.net/39d0a6e10fce2.png.html

https://zapodaj.net/8b6e86defe7a8.png.html

zostawiłam pustą tą bramę ostatecznie


(sugar!!!) #4

podbijam temat bo mimo że zapisało ustawienia z pustą bramą to niepokoi mnie fakt że podanie takiej samej bramy jak przy połączeniu kablowym skutkuje pytaniem o to czy chce dodać drugą bramę. Czy w ogóle brama to jest adres ip routera? Może ktoś mi to wyjaśni?


(Piotr020798kow) #5

Brama to jest adres urządzenia, przez które komputer komunikuje się z innymi sieciami.


(roobal) #6

Masz trasę persistant, usuń ją poleceniem w cmd uruchomiony jako administrator. 

 

route del 0.0.0.0/0

 

Skonfiguruj połączenie sieciowe we właściwościach karty sieciowej jeszcze raz. 


(sugar!!!) #7

po ustawieniu w kablowym internecie adresu bramy znowu wyskoczyło w routes ten wpis jako persistent a usuwałam z opcją -p nawet


(Aranthor) #8

 

To okno dialogowe ostrzega tylko, że ustawienie dwóch bram domyślnych w oddzielnych interfejsach sieciowych w celu zapewnienia nadmiarowości nie ma sensu. Może się ono pojawić właśnie podczas ręcznej konfiguracji sieci. Należy wtedy potwierdzić wybór i brama zostanie ustawiona.


(sugar!!!) #9

to wygląda jakby system wykrywał kolejną bramę ale skoro  jest ok to spoko i dzięki . chociaż pogrzebałam i faktycznie jako statyczna byłą ustawiona druga brama w arp 192.168.0.1 usunęłam ją.


(thommy181) #10

Pomijając zawiłości, jeżeli korzystasz tylko z jednego interfejsu sieciowego to jeżeli korzystasz z internetu przez kabel w menedżerze urządzeń wyłącz kartę wi-fi i odwrotnie.