Podpięcie bezpośrednie z anteny do routera

Cześć mam pytanie, czy można zrobić tak jak rozrysowałem to na tym schemacie ??

fdbz.jpg

Chodzi mi o to, że komputer znajduje się na dole, a z niego mało się korzysta, a laptopy są u góry, z których korzysta się czysto i chcę żeby router był blisko nich, żeby był lepszy sygnał. Jest możliwe takie bezpośrednie podpięcie routera do anteny ? Bez udziału komputera, czy laptopa ?

Potrzebujesz 2 routerów w tym jednego z funkcją klienta AP. Jeden musi być do odbioru Internetu od dostawcy poprzez antenę, a drugi do podzielenia tego Internetu drogą bezprzewodową w domu. Polecam TP-Link TL-WR543G oraz TP-Link TL-WR340G

Niekoniecznie potrzebne są dwa routery, można też rozważyć kupno routera z dwoma modułami wifi, jeden z modułów działa właśnie jako AP Client, a drugi moduł działa jako AP, np. Ovislink AirLive G-DUO, którego wynosi około 200zł, koszt dwóch routerów może być taki sam, ale trzeba się dodatkowo plątać z kablem :wink:

Pozdrawiam!

Aha, spoko:d Ta opcja z jednym routerem bardziej wygodna, ale cieszy mnie to, że takie podpięcie jest możliwe:D:D:D:D A szybkość internetu, ping itd nie tracą na tym ?? Bo mam nadzieje, że przez takie coś nie bd miał pingu 200;p

@roobal a myślałem, że na takie rozwiązanie będziemy musieli jeszcze poczekać :slight_smile:

@staszek026 bierz to proponuje @roobal. Stracisz mniej czasu na konfiguracje oraz podłączanie i przynajmniej będzie to estetyczniej wyglądało :slight_smile:

tridex , ok, a co z moim 2 pytaniem, to nie bd wpływała na szybkość neta, ani nie bd zwiększała pingu ??

Na neta Ci to nie wpłynie, ale jak na jednym komputerze będziesz np: ściągał z pełnym transferem to na pozostałych dwóch możesz odczuć przymulenie w zależności jaki szybki masz Internet. Co do pingu to nie powinieneś mieć gorszych opóźnień niż dotychczas, chyba że na innym komputerze będziesz ściągał pełnym transferem to na pozostałych pingi mogą wzrosnąć

Aha, czyli tak jak przy zwykłym podłączeniu komputerów z routerem. Tak ??

Tak :slight_smile: