Podpięcie domeny .pl do strony na hostingu proserwer.pl

Witam. Posiadam serwis internetowy na serwerach proserwer.pl (xaa.pl) i zarejestrowałem domenę .pl w usłudze hostingowej Neostrady TP. Z pewnością wybrałbym inną opcję gdyby nie minimalna cena za utrzymanie domeny. Mam jednak problem z podpięciem tej domeny z serwerem Proserwer, ponieważ nie mam pojęcia jak i czy w ogóle da się ustawić DNS’y domeny.

Dla serwerów z Proserwer są chyba takie dns:

ns1.proserwer.pl

ns2.proserwer.pl

A czy ta domena ma w ogóle jakiś panel, przez który możesz nią zarządzać? Bo tak naprawdę to właśnie w panelu ustawisz dns-y. Sprawdź.

Panelem raczej nie można tego nazwać, bo są tam tylko 3 opcje: sprawdź MX, zmień nazwę, usuń. :expressionless: Może trzeba jakoś wysłać do nich te dns’ y z prośbą o zmianę? Nie jestem też pewny czy domena została aktywowana, bo nigdzie nie można tego sprawdzić. Później podeślę screeny tego “panelu”, bo teraz chyba mają jakąś awarię.

Screeny to dobry pomysł, bo myślę, że większość userów może nie znać tego panelu :wink:

Z tego, co zrozumiałem, domenę de facto podpiąłeś już do hostingu - jedynie pozostało przekierowanie jej na dnsy nowego usługodawcy hostingowego, tak (wpisanie dns’ów do konfiguracji domeny)?

PS: Być może owa ‘minimalna cena za utrzymanie’ wiąże się z niemożnością zmian w konfiguracji dns. Ale nie chcę siać paniki, bo nie wiem, jak wygląda sprawa od strony TP.

Dokładnie, tyle że utworzona domena nie jest nawet podpięta pod ten serwer na neostradzie (chyba, bo nie działa, a z panelu wynika, że powinna).

Poniżej zamieszczam screeny z panelu:

scaled.php?server=813&filename=tppanel.png&res=crop scaled.php?server=59&filename=tppanel1.png&res=crop scaled.php?server=713&filename=tppanel2.png&res=crop

Hm, w jaki sposób wykupowałeś tę domenę? W tymże panelu? Wydaje mi się, że ten panel służy do podpinania domen do serwera webowego od tp.

Niestety nie znam tego panelu, ciężko jest mi pomóc. W ostateczności zadzwoń na infolinię tepsy i zapytaj o to, czy można w wykupionej u nich domenie zmienić adresy serwerów dns (a raczej powiedz, że chciałbyś to zrobić).

Pozdrawiam.