Podpięcie domeny .pl do strony na hostingu proserwer.pl

(Sebbo14) #1

Witam. Posiadam serwis internetowy na serwerach proserwer.pl (xaa.pl) i zarejestrowałem domenę .pl w usłudze hostingowej Neostrady TP. Z pewnością wybrałbym inną opcję gdyby nie minimalna cena za utrzymanie domeny. Mam jednak problem z podpięciem tej domeny z serwerem Proserwer, ponieważ nie mam pojęcia jak i czy w ogóle da się ustawić DNS'y domeny.

Dla serwerów z Proserwer są chyba takie dns:

ns1.proserwer.pl

ns2.proserwer.pl

(TomTar) #2

A czy ta domena ma w ogóle jakiś panel, przez który możesz nią zarządzać? Bo tak naprawdę to właśnie w panelu ustawisz dns-y. Sprawdź.

(Sebbo14) #3

Panelem raczej nie można tego nazwać, bo są tam tylko 3 opcje: sprawdź MX, zmień nazwę, usuń. :expressionless: Może trzeba jakoś wysłać do nich te dns' y z prośbą o zmianę? Nie jestem też pewny czy domena została aktywowana, bo nigdzie nie można tego sprawdzić. Później podeślę screeny tego "panelu", bo teraz chyba mają jakąś awarię.

(Oxide94) #4

Screeny to dobry pomysł, bo myślę, że większość userów może nie znać tego panelu :wink:

Z tego, co zrozumiałem, domenę de facto podpiąłeś już do hostingu - jedynie pozostało przekierowanie jej na dnsy nowego usługodawcy hostingowego, tak (wpisanie dns'ów do konfiguracji domeny)?

PS: Być może owa 'minimalna cena za utrzymanie' wiąże się z niemożnością zmian w konfiguracji dns. Ale nie chcę siać paniki, bo nie wiem, jak wygląda sprawa od strony TP.

(Sebbo14) #5

Dokładnie, tyle że utworzona domena nie jest nawet podpięta pod ten serwer na neostradzie (chyba, bo nie działa, a z panelu wynika, że powinna).

Poniżej zamieszczam screeny z panelu:

scaled.php?server=813&filename=tppanel.png&res=cropscaled.php?server=59&filename=tppanel1.png&res=cropscaled.php?server=713&filename=tppanel2.png&res=crop

(Oxide94) #6

Hm, w jaki sposób wykupowałeś tę domenę? W tymże panelu? Wydaje mi się, że ten panel służy do podpinania domen do serwera webowego od tp.

Niestety nie znam tego panelu, ciężko jest mi pomóc. W ostateczności zadzwoń na infolinię tepsy i zapytaj o to, czy można w wykupionej u nich domenie zmienić adresy serwerów dns (a raczej powiedz, że chciałbyś to zrobić).

Pozdrawiam.