Podpięcie domeny pod vps w panelu vesta


(Celije13) #1

Witam! posiadam domene zarejestrowano w ovh.pl i posiadam vps z zainstalowanym panelem vesta i moja pytanie brzmi jak skonfigurowac domene aby można buło zarządzać nią z tego właśnie panelu?


(roobal) #2

Jeśli VPS i domenę masz w OVH, to prawdopodobnie DNSy masz skonfigurowane. Jeśli nie lub jeśli serwer jest u innego dostawcy, to w DNS tworzysz rekord A i wskazujesz w nim adres IP serwera. Następnie w panelu VestaCP dodajesz domenę w sekcji DNS i tam wskazujesz DNS, na którym przechowywana jest domena, np. ns1.ovh.net.


(Celije13) #3

A będzie wtedy możliwość zarządzania tą domeną z poziomu panelu VestaCP a nie z panelu OVH?


(roobal) #4

Powinna być taka możliwość.


(Celije13) #5

Czyli tak to powinienem skonfigurować:

 

http://scr.hu/5cjz/he61n


(roobal) #6

Tak po czasie skojarzyłem, że Tobie chodzi o własny serwer DNS. Do tego potrzebna Ci możliwość utworzenia glue record w panelu OVH (jeśli chcesz mieć serwer DNS we własnej domenie). Wowczas konfiguracja wyglada jak na zrzucie jedynie w polach NS dodajesz ns1.cilije.pl i ns2.celije.pl i te NSy wskazujesz jako serwer DNS dla domen, które będziesz przechowywał na swoim serwerze.


(Celije13) #7

Czyli powinno być wszystko skonfigurowane tak?:

 

http://scr.hu/5cjz/94ti9


(roobal) #8

Tak, teraz musisz odczekać 24 - 48h. Choć wpisy dla domeny pl powinny odświeżyć się w ciągu godziny (z tego co zauważyłem, najszybciej zmiany przyjmują DNS Google - 8.8.8. 8). Korzystałem kiedyś z tego panelu i mam wrażenie, że działa on sobie jak chce.


(Celije13) #9

Teraz zauważyłem że domena wo gule nie łączy się z “głównym serwerem” czy to tak powinno być?


(roobal) #10

Jak pisałem, ten panel jest strasznie toporny. OVH musi dać Ci możliwość utworzenia glue record, bez tego nie masz możliwości korzystać z DNS we własnej domenie.