Podpięcie domeny pod Windows Server 2012, NAS, WWW, FTP itd

Witam,

 

postanowiłem założyć nowy temat, bo po przekopaniu forum nic takowego nie znalazłem. Przejdę do rzeczy.

 

Zbudowałem sobie komputer z przeznaczeniem na firmowego NASa (plus WWW, FTP) i zainstalowałem na nim Windows Serwer 2012 (na ubuntu próbowałem ale nie dałem rady :-))

Na domeny.pl mam wykupioną domenę “mojadomena.pl”

Chcę teraz zrobić tak aby po wklepaniu “mojadomena.pl” w wyszukiwarce przeniosło mnie na stronkę, która będzie zainstalowana na NASie, zachowując nazwę domeny (by nie zamieniało się na IP gdy przejdzie na NASa).

NAS jest podpięty do routera, a ten pod stałe łącze ze stałym IP. Na routerze jest ustawiony DMZ czyli nas jest ustawiony “na zewnątrz” sieci i możemy się z nim połączyć wpisując w przeglądarke stałe IP.

 

Z zainstalowanych dodatków do systemu mam IIS, DNS Server, FTP, SMTP i kilka innych.


Karta sieciowa:

ip: 192.168.1.235

mask: 255.255.255.0

brama: 192.168.1.1

dns: 127.0.0.1  (analogicznie 192.168.1.1)

 

Nazwa serwera to serwer.local


 

DNS Server

  • Strefa wyszukiwania do przodu

  - mojadomena.pl.   NS   ns1.mojadomena.pl.

  - mojadomena.pl.   NS   ns2.mojadomena.pl.

  - mojadomena.pl.    A    stałe IP od operatora

  - www                      A    stałe IP od operatora

  - ftp                         A    stałe IP od operatora

  - mail                      MX  stałe IP od operatora

 

Siedzę już jakiś czas nad tym i przeglądam różne fora i nie znajduje rozwiązania problemu…

Może ktoś z forumowiczów robił coś podobnego kiedyś i mógłby pomóc w konfiguracji.

 

Pozdrawiam

Michał O.

Do tego co chcesz osiągnąć, to usługodawca (tam gdzie wykupiłeś domenę) musi umożliwiać Ci utworzenie glue record (tworzenie DNS we własnej domenie), w przeciwnym razie musisz skorzystać z jakiegoś serwera DNS, np. FreeDNS::42.

Poradziłem juz sobie z tematem. Aby było ciekawiej, konfigurację miałem dobrze zrobioną :slight_smile: Po instalacji openSUSE wszystko śmiga jak trzeba: Server DNS, FTP, Server HTTP oraz chmurka :slight_smile:

W wolnej chwili napiszę FAQ co i jak, aby dany efekt osiągnąc.

Pozdrawiam.

 

Michał O.

Robiłeś glue record u operatora?

Tak zrobiłem. Ale niewiadomo z jakiego powodu dalej nie działało. Po kontakcie z BOA okazało się, że trzeba złożyć odpowiedni wniosek aby usługa przekierowania była aktywna. Po przesłaniu wnoisku na maila wszystko zaczęło śmigać.

 

Tak jak mówiłem, w wolnej chwili napiszę poradnik co i jak. 

 

Pozdrawiam

Michał O.