Podpięcie głośników do laptopa - kolory kabli

Witam.

Jak dotąd głośniki Logitech [5głośników + subwoofer] miałem podpięte pod komputer stacjonarny.

Ostatnio korzystam bardzo dużo z laptopa i chciałbym je teraz właśnie pod laptopa podpiąć, ale czy jest taka możliwość?

Zupełnie nie orientuje się w kolorach kabli. Poniżej zamieszczę trzy zdjęcia które mają zupełnie inne kolory wejść na kable i dlatego właśnie nie wiem, który gdzie włożyć.

  1. Subwoofer -> ud7x021g5rbgr3nd1x_thumb.jpg 2. PC - wpiywar31hsngn9kyis_thumb.jpg 3. Laptop - qlv8hsbmyy17zs8v9pn5_thumb.jpg

Kolory do włożenia mam takie jak w subwooferze.

W laptopie od lewej przy pierwszym - czarnym jest napisane “OPTICAL OUT”, przy drugim - czerwonym znaczek mikrofonu, a przy trzecim - czarnym znaczek słuchawek.

Posiadam laptopa Sony Vaio VGN-AR51M.

Czy istnieje możliwość podpięcia ich? Jeżeli tak to jak? Czy są do tego potrzebne jeszcze jakieś sterowniki? Skąd mogę je pobrać?

Dodam jeszcze, że nie pamiętam jak były one podpięte na komputerze stacjonarnym, na którym mam XP, na laptopie zaś mam Viste.

Pozdrawiam.

podepnij tak jak w stacjonarce i ustaw w ustawieniach audio zestaw głośników 5+1 wrzuć jakiś film dvd z dd 5+1.

Tylko, że ja właśnie nie wiem jak to było podpięte w stacjonarce.

Tą opcję 5.1 mam przestawić na subwooferze?

A z tym filmem to już nie mam pojęcia o co chodzi.

dla 3 wyjści i standardu 5+1 nie ma właściwie znaczenia (i tak zagrają te częstotliwości które przenoszą) bo wszystkie ustawiają się jako wyjścia… ale karta musi mieć możliwość podpięcia tylu kanałów.

Więc co mam zrobić dokładnie?

Włożyć te kable byle gdzie?

A jakieś sterowniki?

masz zainstalowane ?? jest dołączony jakiś panel administrujący wyjściami karty dźwiękowej ??

Nic na laptopie nie instalowałem, a o panelu żadnym nic mi nie wiadomo, mam jedynie panel sterowania, a w nim “Dźwięk”.

wejdź zatem w opcje dźwięku i zobacz co możesz zmienić.

W Dźwięk mam 1. Realtek Digital Output(Optical) 2. Głośniki / Słuchawki, to pierwsze nawet nie wiem czym jest.

W tych “Głośniki / Słuchawki” mam napisane “Informacje o kontrolerze: Sigmatel high definition audio CODEC”, w zakładce poziomy mam suwaki “Głośniki / Słuchawki, Mikrofon i Brzęczyk komputera”, mogę jeszcze wybrać “częstotliwość próbkowania i głębię w bitach, które mają być używane podczas działania w czasie udostępnienia”.

tych głośników nie podepniesz do tego notka tak żeby grały wszystkie…

masz kartę 5.1 ale z wyjściem optycznym - w głośnikach go brak i możesz dźwięk 5.1 uzyskać przez wzmacniacz z wejściem optycznym, lub głosniki z wejściem optycznym