Podpiecie Routera pod Livebox

Hej

Tak jak w temacie, czy jest możliwe podpięcie routera pod Livebox-a z Orange.

Problem polega na tym że Livebox który dostaliśmy od Orange ma słaby sygnał, i górna część domu poprostu tego sygnału nie odbiera, a jeśli odbiera to baaardzo słaby.

Przeniesienie Livebox-a w inną część domu odpada, gdyż wtedy pozostali zostaną bez.

Dlatego tutaj prośba, czy jest możliwosć podpięcia Routera pod Livebox-a.

Livebox ma wyjście na kabel, czy jeśli wezmę kilkanaście metrów kabla, podepnę router na górze mieszkania to powinno to działąć czy w ogóle nie zawracać sobie tym głowy.

Jak to może technicznie wygladać, wykonalne czy awykonalne.

Dzięki za poświęcony czas.

Pozdrawiam

J

Witaj !!

Dokładnie - właśnie tak możesz zrobić - kablem sieciowym podpinasz router do LiveBox’a i wszystko powinno działać - na dole sygnał będzie nadawał Livebox, a na górze router - i praktycznie nie trzeba wprowadzać żadnych zmian konfiguracyjnych.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Hej

ROuter jaki mam to DSL-G624T

I tutaj pytanie, po podpięciu mogę użyć kreatora na CD, albo z ręki skonfigurować - tak czy inaczej podpinając się pod Liveboxa co mam wybrać, mam 4 opcje:

  • pierwsza dla większości użytkowników DSL

  • druga aby dostać IP automatycznie od jak tu piszą ISP (Internet service provider) czyli od Liveboxa - IP Dynamiczne

  • trzecia Statyczne IP

  • metoda mostkowa

Z góry dzięki za wasz czas.

Pozdrawiam

J

Witaj !!

Prawidłowe będzie skonfigurowanie wg propozycji 2 - czyli IP Dynamiczne.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

No wlasnie jestem po kolejnej probie i nic.

Sygnal jest ale nie ma internetu - tzn drugi Router (D-Link) chyba nie ciagnie sieci z Liveboxa.

Czy DHCP powinno byc wylaczone?

J

Witaj !!

Czyli rozumiem, że komputery łączą się bezprzewodowo z routerem otrzymują adres IP, ale netu nie ma. Jeśli tak to rzeczywiście, oznaczałoby to, że net nie jest dostarczany do urządzenia. Wykonaj więc następujące kroki:

:arrow: sprawdź czy podłączenie Livebox’a i routera jest oki. Najlepiej zamiast routera podepnij komputer i sprawdź czy na nim będzie internet. Jeśli nie, to znaczy, że z podłączeniem jest coś nie tak,

:arrow: przy podłączeniu wspólnym obu urządzeń sprawdź w ustawieniach Livebox’a (z poziomu przeglądarki www) czy widoczny jest router - powinien być przedstawiony jako zwykłe połączenie - tak jak komputer.

Nie, powinno być włączone, by przydzielać adresy IP komputerom łączącym się przez dane urządzenie sieciowe.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

ale chyba router musi byc taki do lanu a nie do neostrady

Witaj !!

Niestety mazek ma rację, a ja wcześniej nawet nie sprawdziłem (choć nazwa routera DSL-G624T jest bardzo myląca)… :oops: Router, który posiadasz, jest faktycznie routerem do Neostrady (posiada wbudowany modem ADSL), którego możesz podpiąć do netu zamiast Liveboxa - natomiast jego podłączenie do samego Liveboxa jest raczej niemożliwe. Możliwe są więc dwa rozwiązania:

:arrow: odłączasz Liveboxa, a w jego miejsce podłączasz router, który może będzie miał mocniejszy sygnał. Niestety wadą tego rozwiązania będzie brak videostrady i VoIP,

:arrow: kupujesz router DLS, a nie ADSL i podłączasz go do Livebox’a.

Z pozdrowieniami

Dimatheus

Witam

Mam podobny problem, wiec dolaczylem sie do tematu.

Mam liveboxa TP na parterze, do czerwonego gniazda podlaczylem huba, ktory dzieli mi internet na 4 pietra. Teraz chcialbym miec na 1 pietrze internet bezprzewodowy (uzycie routera wifi z LB nie wchodzi w gre). Kupilem router Asus RT-G32 i podlaczylem do portu WAN kabel, ktory wczesniej byl w stacjonarnym komputerze (internet na nim dzialal). Lacze sie laptopem po wifi z routerem. Polaczenie jest nawiazane, dostaje IP ale nie ma internetu. Wyglada jakby na routerze net sie zatrzymywal bo na kablu na pewno jest. Co moze byc nie tak? Czy to, ze konfiguracja routera jest dostepna pod 192.168.1.1 i liveboxa domyslnie tez moze byc przyczyna?

Z gory dziekuje za pomoc

Pozdrawiam

Witam

:^o

DSL pewnie mialo być ale router ADSL to router DSL ->

dzielenie-sieci-radiowej-poprzez-link-w8901g-t380661.html

Co do problemu autora wątku:

TP–(modem)Livebox(port LAN)-(port LAN) dowolny router [najlepiej AP].

na obu urządzeniach ustawić kanały w odstępie min. co 4. SSID można spróbować to samo i liczyć że roaming zadziała, albo nazwy SSID typu pietro1,pietro2.

Do rostek :

analogicznie do powyższego rozwiązania.

Pozdrawiam i powodzenia :slight_smile:

Hej,

1.czym rozni sie moje podlaczenie od tego, ktore podales bo wg mnie nie roznia sie.

  1. czy moglbys jasniej o tych ssidach? nie znam sie na sieciach itp.

Dodam jeszcze, ze wylaczylem DHCP na routerze to teraz laptop wogole nie laczy sie z routerem. Podlaczylem tez stacjonarny komputer kablem z routerem i nie wykrywa wogole sygnalu (nie zapala sie na zielono lampka).

Router DSL i ADSL to jest dokładnie to samo. Miałeś chyba na myśli router bez wbudowanego modemu. A tutaj wystarczył by sam access point, router nie jest konieczny.

Ale wydaje mi się, że można by było podpiąć router 2 do LB za pomocą jednego z portów LAN. Wtedy pełniłby on funkcję samego access pointa, router oraz modem nie byłby wykorzystany (to co my nazywamy routerem ADSL to jest tak naprawdę zintegrowane urządzenie składające się z: routera, modemu ADSL, switcha i access pointa).

DNS-y trzeba włączyć, bo inaczej na komputerach nie będzie można otwierać stron WWW (chyba że po adresie IP), ale np. GG działać już będzie. Wpisz adresy: 194.204.159.1 i 194.204.152.34.

Natomiast DHCP albo wyłącz na obu urządzeniach i wbij adresy IP na stałe (we właściwościach protokołu TCP/IP: jeśli np. LB ma adres IP 192.168.1.1, wpisz adres IP 192.168.1.x, gdzie x to dowolna cyfra od 2 do 254, a bramę domyślną 192.168.1.1, maska podsieci 255.255.255.0), albo na routerze 2 ustaw opcję “przekaźnik DHCP” lub podobną (jeśli taka jest).

Hej,

Na dobrą sprawę gra słów… I potwierdziłeś to swoim postem, do którego dorzuciłeś linka… W takim układzie możemy określić to nieco inaczej - routery z wbudowanym modemem ADSL oraz routery, które takiego modemu nie posiadają - pierwsze do podłączenia neta fizycznie za pomocą kabla telefonicznego, drugie za pomocą kabla z zakończeniem RJ-45. :slight_smile:

No tak - szkoda tylko, że wątek oryginalny sprzed 2 lat… :stuck_out_tongue:

OKI, tyle że nie chodzi o samo połączenie, bo to już jest zrobione - problem w tym, że po podłączeniu do routera brak dostępu do sieci… :expressionless:

Czy faktycznie masz podłączonego switch’a czy hub’a??

Sprawdź w panelu konfiguracyjnym, czy ustawione jest uzyskiwanie adresu IP automatycznie. Jaki adres został nadany routerowi przez LiveBox??

Nie, to nie powoduje problemu. Jeśli w routerze Asus włączony jest serwer DHCP, to komputer łączący się z nim znajduje się w innej sieci lokalnej niż komputer, który łączy się z LiveBox’em bezpośrednio. W każdej z tych sieci lokalnych przywołanie adresu 192.168.1.1 zakończy się wczytaniem strony konfiguracyjnej urządzenia, do którego bezpośrednio podłączona jest jednostka.

Dokładnie - ale już pisałem - gra słów…

Pozdrawiam,

Dimatheus

Nie zauważyłem że kolega podczepił się do tematu sprzed 2 lat. W takiej sytuacji chyba jednak lepiej było założyć nowy temat, choć skoro problem jest zbliżony, to takie podpięcie nie jest niczym złym.

Jakie masz w tym routerze wpisane adresy DNS?

Tam gdzie działa Internet wejdź do wiersza poleceń i daj komendę “ipconfig /all”. Spisz adresy serwerów DNS. Takie same ustaw w routerze.

Po kolei:

Tak do czerwonego portu switch/hub a od niego 3 kable na 3 pietra (na kazdym pietrze internet dziala).

http://img31.imageshack.us/img31/1075/ustwan.gif , wiec chyba automatycznie

Jaki adres dostal router nie wiem. Dolaczam ipconfigi z dwoch komputerow, moze wyczytasz te ip ze screenow.

Ipconfig ze stacjonarnego komputera, na ktorym internet dziala po podlaczeniu kabla:

http://img689.imageshack.us/img689/8257/dziala.gif

z laptopa podlaczonego po wifi do rutera (kabel ze stacjonarnego przepiety w port WAN routera):

http://img130.imageshack.us/img130/5315/ipconfig.gif

Podaj z jakiej firmy masz łącze.

Wpisz w pasek adresu przeglądarki adres: 212.77.100.101 i napisz co wyświetli.

Tego musisz poszukać w konfiguracji routera. Ewentualnie jeśli adres 212.77.100.101 będzie działać, daj w konsoli “tracert 212.77.100.101”.

Nie wiem jak reszta ale ja się zgubiłem w tym wszystkim…

Ogólnie powinno to być zrobione w ten sposób, że stoi sobie LB-od niego kablami odciągnięte AP na piętra (jeżeli sie ma router zamiast AP wystarczy podpiąć go przez port LAN i już jest AP)

Na routerze z przodu w tym wypadku pracuje serwer DHCP, buforujący serwer DNS, firewall i NAT oraz port forwarding, a AP + AP wbudowany w LB zajmują sie zamianą informacji z eteru w kabel i odwrotnie.(jedynie trzeba pilnować żeby pracowały na niezachodzących na siebie kanałach)

Wydaje mi się że tu są błędy na absolutnie każdym etapie…

Z tego co zauważyłem to są posty najpierw o podłączeniu routerów WAN do LAN , potem komputera do WAN, gdzieś tam jeszcze jest napisane że wszystkie kompy w dwóch podsieciach leżących jedna za drugą powinny mieć zew. DNSy przypisane(po co ?), “konfiguracja routera jest dostepna pod 192.168.1.1 i liveboxa domyslnie tez” - zastanówmy się co to w ogóle router i po co on w sieci- a no po to aby przenosił dane z podsieci do podsieci. Skoro masz router tak skonfigurowany że ma przy obu interfejsach tą samą podsieć to jest to mistrzostwo świata :frowning:

Powodzenia

W tym temacie były w ogóle 2 dyskusje, obecna zaczęła się od tego posta.

Początkowo konfiguracja była taka.

Mamy router Livebox TP na parterze. Do jednego z jego portów podłączony jest komputer znajdujący się na parterze, a do drugiego hub. Do huba podłączone są 3 komputery znajdujące się na trzech piętrach.

Ponieważ na I piętrze Livebox nie ma zasięgu, zakupiony został router Asus RT-G32 bez wbudowanego modemu i został podłączony do huba za pomocą portu WAN poprzez wypięcie przewodu z komputera znajdującego się na I piętrze i wpięcie go to portu WAN routera.

Dla uproszczenia router Livebox TP będę nazywać Liveboxem, a router Asus routerem.

Tak więc na I piętrze utworzona jest dodatkowa sieć, która znajduje się niejako wewnątrz sieci głównej (utworzonej za pomocą Liveboksa). Komputery wewnątrz sieci wewnętrznej (utworzonej za pomocą routera) nie będą widzieć komputerów z sieci głównej, ponieważ są za NAT-em. Ale Internet powinien przecież być. Sądzę, że ten problem spowodowany jest wpisanymi złymi DNS-ami.

W tych warunkach najlepszym rozwiązaniem będzie rzeczywiście, tak jak pisze bor1904, podłączenie routera za pomocą portu LAN. Wtedy nie będzie wykorzystany router wchodzący w skład tego routera (wiem, że to głupio brzmi, ale to co my nazywamy routerem, to tak naprawdę urządzenie zintegrowane, coś jak drukarka wielofunkcyjna), a jedynie switch oraz access point. Spowoduje to, że komputery na I piętrze nie będą oddzielone NAT-em od reszty sieci, czyli inaczej mówiąc będą w tej samej sieci, co reszta domu.

Dodane 12.02.2010 (Pt) 22:58

Nie ma, a gdyby miał, to nic by to nie dało, ewentualnie można by było założyć mocniejszą antenę, ale strop, pewnie żelbetonowy, to spora przeszkoda dla fal o tej częstotliwości i większy sens ma podłączenie access pointa, tym bardziej że tam jest już doprowadzony kabel.

Dodane 12.02.2010 (Pt) 22:59

Ktoś skasował posta na który odpowiadałem, było to pytanie o to, czy Livebox ma gniazdo antenowe.

Można się też troszke pobawić z samym pudłem, ale osobiście nie radził bym tego robić…

Porady:

http://www.pcworld.pl/artykuly/55934/Livebox.tp.podkrecamy.html

Po pierwsze wielkie dzieki za pomoc.

Narazie nie moge tego sprawdzic bo wyjechalem ale dla pewnosci : aby router byl AP to podlaczam kabel bezposrednio do jednego z wyjsc lan tj do ktoregos z portow 1-4 na rysunku: http://www.eurokais.pl/komp/asus.jpg ?