Podpięcie routera pod sieć z zabezpieczeniami MAC

(Szymonsiwy3) #1

Witajcie,

mam taki problem, chiabłbym podłączyć swój komputer pod sieć kuzyna. Chciałem podpiąć hum'a, i ładnie przepisać sobie IP o 1 wyższe, niestety jak się okazało prawdopodobnie jest tam zabezpieczenie MAC (może coś dodatkowego). DHCP jest wyłączone.

Wpadłem na taki pomysł by podłączyć routera z klonowaniem MAC i ustawić adresy w konfiguracji routera z kompa kuzyna, tak by można było kożystać na obydwu komputerach z internetu. Teroretycznie powinno funkcjionować przy takich ustawieniach:

IP 192.168.0.65

Maska 255.255.255.0

Brama 192.168.0.1

DNS 192.168.0.1

Martwią mnie tylko 2 rzeczy:

1) Nie wiem czy w tej sieci za bramę odpowiada router, czy serwer z linuxem.

2) Ustawienia dns w moim routerze - czy mogą być takie same jak dla kompa kuzyna ?

Wybaczcie jeżeli podobny temat już był, widocznie go nie zauważyłem. Pozdrawiam.

(Tompyk) #2

Po pierwsze czyj MAC chciałeś sklonować. ABy sprawdzić czy adresację masz dobrą to po podłączeniu możesz spróbować polecenia ping na bramkę aby sprawdzić czy odpowie. Ustawienia DNS muszą być takie same.

Czy mógłbyś dokładniej opisać jak by miała wyglądać sieć którą chciałbyś stworzyć.

(Szymonsiwy3) #3

Sieć by wyglądała tak:

1) net

2) Router lub serwer - teog nie wiem

3) Mój router który planuje podłączyć

4) Mój komp i kuzola

Kuzyn ma teraz konfigurację którą podałem post wyżej. Chciałbym ją wprowadzić do routera 3) łącznie z jego MAC, na interfejsie wejściowym z routera 2).

Natomiast dla mnie i kuzyna dałby np. automatyczny przydział przez DHCP:

IP 192.168.1.x

Maska 255.255.255.0

Brama 192.168.1.1 - mój router.

DNS 192.168.0. 1 - Tutaj nie wiem czy dobrze myślę.

Dodam, że planowany router to: D-LINK DI 604

(Tompyk) #4

Konfiguracja połączeń jak najbardziej poprawna.

Na Twoim 3) routerze ustawiasz konfigurację adresów do połączenia WAN na static IP zgodnie z tą jak konfiguracja kuzyna.

Również na routerze ustawiasz klonowanie MAC tego co ma kuzyn.

Dla was sieć wewnętrzną na routerze ustawiacie tak jak podałeś z tym że na komputerach stacjonarnych ustawiacie full automat i nic więcej.IP, bramka i DNS same Ci się ustawią.

(Szymonsiwy3) #5

Okej, dziękuję za pomoc. Temat można uznać za zamknięty. Pozdrawiam. :wink:.