Podpięcie routera z WiFi jako klienta do innego routera

Witam!

mam taki dylemat, znajomy chce zrobić neta bezprzewodowego w pokoju, i w związku z tym ma problem, otóż mając neta podłączonego pod router zwykły oraz mając router z opcja bezprzewodowego neta, czy musi jako głównego routera ustawić ten z WiFi? czy wystarczy jak go podepnie jako klienta pod tego zwykłego routa? Jak by to było z ewentualnymi ustawieniami sieci na routerze - kliencie ?

Najłatwiej byłoby oczywiście jako głównego podpiąć tego routa z WiFi ale niestety nie idzie, a to z powodu kodów do neostrady, po prostu znajomy ich nie posiada, neostrada jest na sąsiada, który wyjechał na dwa miesiące i kumpel ma tylko rachunki do opłacania, nic więcej z papierów do neo nie ma, a jako, że ani on ani ja na dobrą sprawę z siecią nie mam doświadczenia, to wole się za wczasu dowiedzieć niż potem się męczyć z niemożliwym :lol:

Z góry dzięki za jakiekolwiek pomocne informacje :slight_smile:

Wydaje mi się, że powinno wystarczyć zwykłe podpięcie, wówczas ten ruter WiFi będzie działał jako access point sieci bezprzewodowej (mogę się mylić, jeszcze nigdy nie robiłem takiej kombinacji :slight_smile: ). A jeśli nie kupiłeś jeszcze rutera, może kup sam access point?? - powinno wyjść taniej.

ryba_82 ma rację i się nie myli :slight_smile: