Podpięcie wentylatora

A jest jakiś filmik który by mi zademonstrował jak to przełożyć?

A tak swoimi słowami, nie trzeba nic przecinać czy coś?

Wystarczy wyjąć i zamienić miejscami?

Takie złącze molex-fan posiadają wentylatory be quiet! z możliwością podpięcia od 5V przez 7V do 12V.

A jeszcze tak tu, bo mam już nową obudowę
co zrobić jak kołek dystansowy mi się wykręcił razem ze śrubką

Użyj kombinerek, żeby przytrzymać kołek i wykręcaj.

Teraz jak wkręcam śrubki, to 2 pasują, a reszta mimo że jest taka sama, nie chce się wkręcić :thinking:

Jakbym miał kupować, to kupiłbym ze złączami 5V i 12V. 12V na wentylatorze, to suszarka. Na alledrogo sprzedają też przejściówkę (kabel z rezystorem) z 12V na 7V, którą można ewentualnie rozważyć.

A ja bym zaproponował tak:
No bo różnice w złączach na wentylator między normalny a tym dellowskim są takie ze dell ma 5 pin (ale i tak da sie podpiąć 3/4 pin) i mają taką osłonkę

Tylka ta osłonka szkodzi podpięciu
Jakby tą osłonkę wyłamał i podpiął?
Tak zrobiłem z power switchem, i właśnie z niego odpaliłem PC na którym teraz tutaj piszę :slight_smile:

Może działać ale nie musi.
Kiedyś próbowałem wymienić wentylator w stacji roboczej Lenovo D20 na cichszy, wolniej kręcący, maszyna ruszała, wentyl kręcił, temperatury w normie i błoga cisza ale stacja po kilku minutach pracy się wyłączała.
Z fabrycznym wentylatorem działała normalnie, z wymienionym na inny wyłączała się.
Nie mam szczerze pojęcia czy Dell nie zrobi podobnego psikusa.

Zawsze zamiast łamać możesz przelutować wtyczkę.

Tak, czyś jak nie mam nic do stracenia, bo tamtego wentyla nie podłączam, i złącze jest wolne :wink:

A to czy będe chciał sprzedac płytę, i tak już jest wyłamana osłonka od power switch więc wyłamanie osłonki od wentylatora nic nie zmieni

Witam, już z działającym wentylem w obudowie

Po tym jak pisaliście że wentylator bez przełożenia kablów w molexie będzie pracował na max obrotach, odechciało mi się podłączać tą przejściówkę.

Jednak teraz chciałem sprawdzić na ile głośny będzie bez przekładania.
Okazało się, że wentylator jest niesłyszalny, dosłownie, a działa :slight_smile: