Podpięcie wentylatora

Witam, chcę podłączyć wentylator z obudowy bezpośrednio do zasilacza.
Czy to wystarczy? Molex do zasilacza a wentylator do tych 3 pin

Wystarczy.

Tak wystarczy, jednak przy tym adapterze na wentylator będzie podawane napięcie 12V - inaczej mówiąc wentylator będzie działał cały czas na maksymalnych obrotach. Zastanów się nad takim adapterem, ma 2 wyjścia 3-pin zasilane napięciem 5V i 2 wyjścia 3-pin zasilane napięciem 12V. Zawsze będziesz mógł przepiąć na 5V jeżeli wentylator byłby zbyt głośny przy 12V.

Można też przełożyć kabelki w moleksie :wink:

A na 5V na jakich obrotach będzie działał?

Na 5V może w ogóle nie działać - zależy od wentylatora.

Hmm
To nie wiem czy wybierać te 12V :thinking:

Jasne, że można. Dla mnie wypięcie i przekładka to chwila roboty ale nie każdy ogarnie temat. Sądząc po pytaniu w pierwszym poście bezpieczniej byłoby mieć alternatywę bez konieczności grzebania :wink:

No to nie wiem

12V max obroty
5 może nie działać

Jest jakiś adapter nie z aliexpress itp. tylko allegro czy coś żeby podłączyć zwykły wentylator do 5-pinowego złącza w dellu? Wentylator SilentiumPC case fan 80
a płyta to 0hy9jp

Zawsze możesz zrobić 7V, więc kup ten adapter, który pokazałeś jako pierwszy.

Regulowany, możesz sobie podłączyć kilka wentylatorów i płynnie regulować ich prędkość.

Też fajny, wysyłka z Chin, do zobaczenia za miesiąc.

No właśnie, za miesiąc
A ja nie mam innego wentylatora do obudowy
:confused:

Nawet nie zauważyłem że to z Chińczykowa, nie ma jakiejś opcji w allegro żeby wyłączyć te chińskie aukcje?


To jest z PL ale ciut droższe.

Właśnie mam do wydania max 30 zł na to…
Z chin by szło miesiąc lub więcej, a komp bez wentylatora
Z polskich jak dostawa za pobraniem nie kosztowała by tyle, to kupiłbym, ale nie da rady

Jest możliwość zakupu na aliexpress albo amazonie za pobraniem?

Mam jeszcze gdzieś takie cudo nieużywane ale raczej nie będzie mi się chciało tego wysyłać.

@Nonames kup to, co pokazałeś jako pierwsze, będziesz zadowolony.

Tylko wstrzymuje mnie to że po tym zakupie będę musiał siedzieć przy wentylatorze na max obrotach

a tak jak napisałem kabelków nie będę przekładał :confused:

E tam, to żadna filozofia. Chyba, że masz dwie lewe ręce.