Podpinanie domeny

Witam!

Posiadam stronę internetową nazwa.jakishosting.pl. Żeby uprośćić użytkownikom życie zalatwiłęm krótszą domenę. Jestem nastolatkiem, więc środków finansowych praktyczine ie posiadam. DOgadałem się z webmasterem pewnej strony, której domena pasuje merytoryczine do zawartosci mojej strony. Admin owej strony zgodził się bezproblemowo udostępnićm i subdomenę. Poprosiłęm go o wpisy na serwery DNS mojej firmy hostingowej ns1.fjakishosting.pl i ns2.jakishosting.pl żebym mógł zaparkować tę domenę. Niestety napisal mi tak:

Nigdy inkomu ie udostępnialem subdomeny i ine wiem jak to się robi. A wiem, że jest taka możliwość, gdyż kiedyś na innej stronie miałem wten sposób zaparkowaną domenę. Czy mógłby ktoś mi wyjaśnić jak to zrobić, żebym mógł przekazać to webmasterowi, który ma mi udostępnić subdomenę?

Za wszystkie odpowiediz z góry dizękóję i pozdrawiam!

PS

adresy stron są przykłądowe :slight_smile:

Subdomena jest niczym innym jak parametrem przekazywanym wraz z adresem strony. Do obsługi poddomen używa się najczęściej skryptu PHP w stylu:

itp.

W przypadku przekierowania np. na inny serwer adres docelowy nie będzie maskowany przez subdomene!

Masz zatem np. dwa wyjscia:

I. Całą stronke wstawić na serwer gościa, który udostępnia ci subdomene

II. Wstawic na jego serwer stronke indeksową (np. index.html), która by w ramce ładowała twoją stronke z innej lokalizacji.

:wink:

dziękuję bardzo… interesujące i pomysłowe rozwiązania :slight_smile:

naszczęście okazało się, że niby usługa wpisów NS providera mojego dobrocyzńcy poprostu jest niedostępna w PA ale napisał maila do nich i oni dali mi ten wpis wszystk smiga elegancko :slight_smile:

a co do tych rozwiązań to znakomita rada dla tych, którzy nie dostaną wpisu NS ani nie mają serwerów DNS… i najważiejsze, że działają :slight_smile:

pozdrówka i jeszcze raz dzięki!!