Podpis publicysty pod artykułem na głównej

Od jakiegoś czasu zauważyłem, że na portalu widnieją dwa typy podpisów pod wpisami na stronie głównej. Na pierwszym miejscu mamy nieśmiertelny avatar z ksywką / tudzież imieniem i nazwiskiem autora, a na drugim - nowość - podpis pod wpisem typu:
„Oskar Ziomek, redaktor prowadzący dobreprogramy.pl

Jeżeli mnie pamięć nie myli, to kiedyś przy takim avatarze był nawias z dopiskiem redaktor (Redaktor). Chciałem się dopytać jaki jest cel takich podpisów @Docent @Snow_Rainy ? Nowy silnik nie pozwala czy odgórne dyrektywy WP?

Zrzut ekranu 2022-06-21 074637

Przecież wystarczyło wziąć przykład z Oskara i dać stopkę pod profilowym:

Hej, obecnie teksty we wszystkich serwisach Wirtualnej Polski są w ten sposób podpisywane i nie są przewidywane wyjątki dla poszczególnych serwisów. Dodatkiem na DP jest nasza „stopka autora” ze zdjęciem na liście wszystkich publikacji, tak jak słusznie zauważyłeś.

No chyba nie.
Przykład wyszukany na szybko:

https://polygamia.pl/eastward-taka-zabawe-z-patelnia-to-ja-rozumiem-recenzja,6780806895537056a

Chyba, że chcesz mi napisać, że tylko Redaktorzy muszą się podpisywać, a nie wszyscy są redaktorami :slight_smile:

Za autorów innych serwisów nie bierzemy odpowiedzialności :wink: Jeżeli zaś chodzi o Dagmarę z Polygamii, to jest ona naszym współpracownikiem więc nie obowiązuje jej tego rodzaju formułka :slight_smile:

Ale to jest jakieś odgórne założenie ostatnio / dyrektywa z góry? Bo wcześniej czegoś takiego nie było.

Wydaje mi się, że to co napisał Oskar najlepiej odpowiada na Twoje pytanie :wink:

No nie do końca, bo chciałbym wiedzieć, czemu nagle okazało się, że trzeba dublować podpisy :slight_smile:

W sumie to ja też :smiley: Ale to nie ja tu rządzę :wink:

Naprawdę uważasz, że właściciel serwisu ma się tłumaczyć z takich rzeczy, bo ktoś na forum jest ciekawski?

@o.zio Nie odpowiedziałeś na pytanie. Autor tematu czyli @lordjahu pytał się po co teksty na DP są podpisywane i zapewne oczekuje konkretnej odpowiedzi w tej kwestii.

Pozdrawiam!

Tłumaczyć się z czegoś, a tłumaczyć coś komuś to dwie różne rzeczy… Przy założeniu, że twórcy bądź twórcom portalu lub tylko autorowi danego tekstu, zależy na tworzeniu społeczności np. poprzez kontakt z nią, to wtedy zupełnie normalną reakcją jest tłumaczenie swoich decyzji (dlatego, że skoro ktoś o to pyta, to znaczy że mu na tym zależy, a skoro zależy to warto inwestować w jego ciekawość). Ale to założenie może być błędne; jest sporo portali molochów które traktują swoich użytkowników jak maszynka do klikania w reklamy, gospodarka rabunkowa, na wzór sowiecki: wydoić ile się da, a potem można zaorać i zapomnieć. W e-świecie to też tak działa, stąd porównanie.

2 polubienia

Nie. On się nie pyta, po co teksty są podpisywane tylko pyta, dlaczego są podpisywane w taki sposób. Dostał najlepszą możliwą odpowiedź (biorąc pod uwagę realia):

Januszek najlepszym mówcą.

Z pewnością to założenie można sobie darować w przypadku właściciela WP.

Co ma napisać? Bo tak postanowiła osoba decyzyjna? Pomyślcie trochę, zanim coś napiszecie a szczególnie, kiedy o coś pytacie.
Kolejne pytanie będzie może o brak zdjęcia w awatarze albo dlaczego jest niewyraźne, za małe itp.

Chociażby. Tak odpowiedź byłaby w zupełności wystarczająca. Ale zapomniałem że to przecież WP i zamiast odpowiedzieć nabieramy wody w usta.

Owszem będzie - czemu @o.zio ma inny avatar na forum DP a inny na stronie głównej DP? Podobno avatary są synchronizowane i ustawiając avatar na głównej DP masz taki sam na forum DP. Dlaczego więc w przypadku @o.zio jest inaczej?

Pozdrawiam!

Musi mieć dwa konta lub coś na wzór konta pod oficjalne newsy a pani admin miała generycznego ludka (placeholder) - chyba udało się wymusić nowy awatar (zgodny z tym na forum).

(Nagle awatar jest ok)

VS

Podejrzewam, że pytający Janusz może mieć podobne rozbicie gdzie newsy są podpisane nazwiskiem - kto chce może próbować szukać czy baza nazwisk przetrwała zmianę silnika portalu.

@krystian3w Podobno multikonta są lub były zabronione. Chyba że coś się ostatnio zmieniło?

Pozdrawiam!

Ja tylko wyjaśniam, że różne awatary to nie błąd - najprościej jakby system publikacji oficjalnych newsów redakcyjnych ukrywał nick i pozwalał na stosowanie innego awatara i nagle czar multikont pryska.

@krystian3w Mogliby zrobić najprościej jak się da czyli publikować newsy jako „Anonim”. Nie byłoby problemu z avatarami bo anonimy ich nie mają.

Pozdrawiam!

Awatar/konto redaktora nie równa się konto czytelnika/forumowicza. Są to dwa osobne systemy, więc zdjęcia mogą być zupełnie inne.

1 polubienie