Podpisanie 2 dysków pod 1 płyte główną

Pendrivy hulaja ino gniazdo mam uszkodzone, dyski się podpięło jednak by nie zakładać kolejnego postu napiszę tutaj. Nie uczyli mnie tego w szkole jakie są rodzaje wejśćw napędach optycznych?? bo moja płyta nie czyta tych z nowym i potrzebne by był stary.

Nazwa płyty głównej MSI KT3 Ultra (MS-6380E) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

Napęd dysków optycznych HL-DT-ST DVDRAM GSA-H10N (DVD+R9:10x, DVD-R9:6x, DVD+RW:16x/8x, DVD-RW:16x/6x, DVD-RAM:12x, DVD-ROM:16x, CD:48x/32x/48x DVD+RW/DVD-RW/DVD-RAM)

Status dysków SMART OK

Ten LG jest na IDE i twoja płyta ma IDE więc w czym problem? Napędy mają IDE albo SATA jeśli o to ci chodzi.

To fachowiec z komputerowego spartolil sprawe?? jak wkładal to pikało tak jakby sie kości wyciągło. Aha była opcja z przejsciówka ale nie polecił mi tego bo nie bawiłem sie w instalowanie sterów do napedu i przejsciówki więc nie dał bym sobie rady jakby neta nie było.

No chodziło mi o wejścia bo jest potrzebny napęd ze starym a chciałęm wiedzieć jakie są wejścia stare a jakie nowe;P

Stary napęd

cdrom_conn.jpg

Nowy

LGGSAH62N_sata2.jpg

Czyli zdecydowanie stary, no ale czym takie pikanie moglo byc spowodowane w takim razie??

Hej,

Zależy co i jak pikało. Warto sprawdzić informacje z BIOS’u płyty głównej. Być może po prostu napędy miały błędnie ustawione zworki i stąd pojawiał się dźwiękowy komunikat o błędzie.

Dodatkowe przejściówki zwykle nie potrzebują żadnych sterowników - instalowane są automatycznie.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Co do sterowników można się tak wykłucać, ale chodzilo jak sie okazało o złą końcówke wtyczki inny napęd od kumpla się przyjał i wszystko hula;p gość twierdzil ze nawet te stery by nie pomogly w takim wypadku jak końcówka zła

pikalo tak jak by się kości wyjęło

Hej,

Zgadza się - dlatego napisałem, że zwykle. Tak samo, jak zwykle dodatkowe kontrolery potrzebują takowych sterowników. :slight_smile:

Nie rozumiem już nic. Jeśli napęd posiadał interfejs ATA, to nie powinno być problemu z podłączeniem. A jeśli SATA - to wtedy można by użyć przejściówki.

Ale tutaj akurat ważne jest, ile było piknięć i jakie - krótkie czy długie. BIOS poprzez nie informuje, co jest w konfiguracji nie tak.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Zła końcówka znaczy że nie udała się transplantacja nowego napędu z płytą główną, nie wiem jaki to był dokładnie napęd bo byłem doładować fona, pikanie hmm sygnał pikniecie przerwa 0,5 sek pikniecie i mniej więcej sekunda przerwy i znowu. Było by śmiesznie jakby używał nowego napędu do starej płyty a mam ATX, bo raz w komputerowym pare ulic dalej kolo szukał z 10 min tuszu do laserówki dla baby.

Hej,

Przepraszam, ale co to ma wspólnego z tematem?

ATX akurat z nowością płyty nie ma nic wspólnego. To standard, w którym buduje się płyty główne od dobrych kilku lat.

Pozdrawiam,

Dimatheus