Podpisanie 2 dysków pod 1 płyte główną

Mam zamiar gdzieś około 15 podpiąć drugi dysk, pytanie czy da to oczekiwany efekt , tak jak kości ramu podpinamy to widzi je jako całość

Płyta główna:

Typ procesora AMD Athlon XP, 900 MHz (9 x 100)

Nazwa płyty głównej MSI KT3 Ultra (MS-6380E) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8367 Apollo KT333

Pamięć fizyczna 256 MB (PC2100 DDR SDRAM)

DIMM1: 256 MB PC2100 DDR SDRAM (2.5-3-3-7 @ 133 MHz)

Typ BIOS’u AMI (02/24/03)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM1)

Port komunikacyjny Port komunikacyjny (COM2)

Port komunikacyjny Port drukarki ECP (LPT1)

Dysk fizyczny ST340810A (40 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100) //jest to seagate; ata

nowy nabytek to dysk sata firmy western digital o pojemnosci 160 giga

  1. Podpinając dwa dyski będzie je widział jako 2 dyski.

  2. Nie podepniesz swojego nowego nabytku, bo nie masz gniazda sata w płycie głównej z tego co widzę o.O

Twoja płyta nie obsługuje SATA. Musisz kupić konwerter, np. 2 in 1 IDE to SATA / SATA to IDE Converter Adapter. Albo zmienić komputer, bo ten to jest zabytek :smiley:

Jednak zaszła pomyłka mam oba dyski EIDE jak teraz wygląda sytuacja??

Hej,

Zależy jakiego efektu się spodziewasz. Jak podłączysz dodatkowy dysk, po prostu będziesz miał większą, łączną pojemność magazynów dyskowych. :slight_smile:

Do płyty możesz podłączyć w sumie 4 urządzenia IDE, po 2 na każdy z kontrolerów. Jeśli masz więc wolne miejsce, nie powinno być problemów.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Aha o rozwiąże ewentualne przyszłe pytania

A tak z poza tematu co może być nie tak z portem usb kiedy przy kopiowaniu danych na pena/adapter mam komunikaty m in błąd urzadzenia we/wy nie można odczytać pliku z dysku źrółdłowego na pena większy plik jak film nie wchodzi wgl ale ak na adapter ściągam tak muzyke to mam tylko rozproszone po całym fonie foldery i krzaczaste pliki w dużych ilościach do kolesia z komputerowego zawsze chodze to mi muze zgrywa na fona.

W jakim formacie jest system plików na pendrive? Na innym usb jest ok? Używasz jakiejś przedłużki usb?

Hej,

:arrow: A próbowałeś użyć pendrive’a na innym komputerze?

:arrow: Pisząc pena/adapter masz na myśli dwa osobne urządzenia - tzn. pendrive i czytnik kart na USB?

:arrow: Oprócz tego - tak jak pisał igrek - sprawdź urządzenia na pozostałych portach USB komputera.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Kup coś podobnego do…-> allegro.pl/020-kontroler-karta-raid-pci-sata-bios-i2041255679.html

(nie reklamuje produktu)

Masz tam 2 wejścia na dyski, bodajże SATA lub ATA,

zależy od karty jaką kupisz :slight_smile:

1 hajsu puki co nie mam

2 uzywalem i sie wysyla

  1. ta oba czy muze na fona czy film na pena sa bledy - probowalem w obu portach usb

  2. jak sprawdzic format plikow w penie/adapterze??

ps podejrzalem ponownie nazwe 2 dysku oba sa EIDE ten co mam mama kojarzy po tasmie

Hej,

Jeśli na innym komputerze działa bez zarzutu, to faktycznie mamy do czynienia z uszkodzonymi portami USB bądź problemem, którego źródło leży w systemie operacyjnym bądź innym oprogramowaniu.

W komputerze posiadasz tylko 2 porty USB? W specyfikacji płyty mowa jest o 4 portach, z czego dwa montowane są na dodatkowym śledziu z tyłu obudowy. Sprawdzałeś to?

Najłatwiej klikając na dane urządzenie i wybierając z menu kontekstowego (prawy przycisk myszy) Właściwości. W zakładce Ogólne jest pole Format plików - choć to akurat nie powinno mieć w tej sytuacji znaczenia.

A mógłbyś to napisać nieco bardziej po polsku?

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jeszcze zależy jaki to film, próbował bym pena sformatować na system plików NTFS. Spróbuj potraktować pena tym http://www.dobreprogramy.pl/HP-USB-Disk … 27581.html

1 podejrzałem ponownie rodzaj dysku i oba sa EIDE

  1. może 2 usb i 2 ps2

  2. jakiś wojenny, format .avi

z formatowaniem spróboje jutro

Hej,

EIDE czy IDE nic nie zmienia w konfiguracji. To praktycznie takie same kontrolery tyle że EIDE obsługuje tryb Ultra Direct Memory Access - a to oznacza, że i tak w płytach głównych stosowano właśnie ten interfejs, mimo że dla ułatwienia nazywano go też IDE.

Akurat PS/2 nie ma tu większego znaczenia. Jeśli komputer masz wyposażony w 2 porty USB, to potraktuj to jako informację dodatkową na wypadek, gdybyś kiedyś chciał mieć 4 porty USB. :slight_smile:

:arrow: A co to dokładnie za pendrive? Może to on jest uszkodzony? Na Allegro sporo takich można znaleźć - sprzedają niby 16 GB pendrive’y za 30 PLN, a tak naprawdę jest to pendrive 1 lub 2 GB potraktowany odpowiednim oprogramowaniem, które zmienia jego pojemność widzianą w systemie.

Jaki rozmiar ma film?

Czekamy zatem na wyniki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Samo e oznacza rozszezenie czy coś

Można mieć ale jak podepne klawiature do usb nie czyta mi jej w biosie i np nie mogę wejść w tryb awaryjny (to chyba zależy od biosa)

Co do penów mam 2 sztuki w kształcie bransoletki niebieskie od ludzie z wyższej szkoły biznesu jak byli na prezentacji u nas akurat wygrałem m.in peny

jeden ma format nieznany a drugi fat oba maja po 1 giga

Mp3 firmy teac 2 gigowa ma format fat 32

to samo adapter kingston 2 gigowy fat 32

jednak na mp3 normalnie się zgrywają pliki a tylko adapterem i penami mam błędy

Hej,

Tak, e oznacza rozszerzony - w tym wypadku wersję, która oferuje przede wszystkim szybszy transfer.

Nie, raczej od ustawień BIOS’a. Najlepiej podłączyć klawiaturę poprzez PS/2, wejść do BIOS’u i znaleźć opcję w stylu USB keyboard supported by BIOS/OS bądź USB Keyboard i zmienić jej ustawienie na wartość Enable. Zapisujesz zmiany i klawiatura powinna działać.

Czyli pewnie w ogóle nie jest sformatowany.

:arrow: A jak podłączasz mp3’kę - normalnym kablem USB?

:arrow: Próbowałeś formatowania pendrive’ów programem, o którym pisał igrek?

:arrow: Z jakiego systemu korzystasz? Czy masz na nim zainstalowany najnowszy dodatek Service Pack oraz wszystkie dostępne aktualizacje?

:arrow: Próbowałeś aktualizacji sterowników do chipsetu płyty głównej? Znajdziesz je tutaj - oczywiście wybierz odpowiedni system.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Uczyłem sie o dyskach na specjalizacji

Zobacze jutro

nie wiem jak dostałem tak nie robiłem nic z tym

normalnie ma takie samo wejście jak pen bez kabli ani nic to jest dokładnie to: http://images.okazje.info.pl/p/sprzet-r … rebrny.jpg

jakoś nie mialem czasu może jutro dam rade, systemowy system plików to ntfs, mam sp3 ale nie mam aktualizacji automatycznych gdyż nie mam na tyle dużego hdd puki co by gościć zabezpieczenia itd.

chciałem to zrobić teraz ale gubię się tam wybrałem xp 32 bit ale downloandu nie widzę

oto dane:

Nazwa płyty głównej MSI KT3 Ultra (MS-6380E) (5 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 3 DIMM, Audio)

Mikroukład płyty głównej VIA VT8367 Apollo KT333

Hej,

Rozumiem, że chodzi o klawiaturę w BIOS’ie? Jeśli tak, to czekam na info. :slight_smile:

Czyli faktycznie pendrive mógł być niesformatowany.

Czyli przynajmniej odpada kwestia, że problem mógł być powodowany przez przedłużkę USB.

To akurat jest dość ważna kwestia.

Nie przesadzaj, że masz na pewno aż tak małej partycji z systemem. Zresztą kopie poprawek i deinstalatory hotfix’ów bardzo łatwo usuwać, zwalniając tym samym ilość miejsca na partycji.

To są te sterowniki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

na 9.72 mam wolne 2 giga (system, stery itd+przypisana pamiec virtualna) daj znać jak usuwać te aktualizacje to moge najwyżej wgrywać i wywalac pliki update (choć i tak każda pozostawia luki)

format penow i zabawie w biosie przenoszę na okolice popoludnia’

zabawne co zobaczylem na obu penach

http://img846.imageshack.us/img846/8210/hddkc.jpg

przejrzalem caly bios i nie znalazłem nic o klawiaturze pod usb Typ BIOS’u AMI (02/24/03)

Hej,

Po zainstalowaniu i restarcie systemu usuwasz same hotfix’y (znajdują się w katalogu Windows w folderach o nazwie $NtUninstallKBxxxxxxx$; same zaś kopie poprawek można znaleźć w katalogu $hf_mig$ - z tego ostatniego katalogu możesz wszystko usunąć). Zresztą w necie można znaleźć bardzo dużo poradników dotyczących optymalizacji Windows’a XP - w tym usuwania niepotrzebnych danych z dysku. :slight_smile:

To by oznaczało, że pendrive’y są uszkodzone. A działają poprawnie na innym komputerze?

Opcja ta w zależności od BIOS’i może nazywać się inaczej, na przykład USB legacy support.

Pozdrawiam,

Dimatheus