Podrasowanie sprzętu

Cześć wszystkim mam kompa już parę lat chciałbym go zmodernizować do grania w gry typu battlefield itp w chwili obecnej gry takowe się zawieszają itp. Koszt modernizacji to ok 1500zł oto specyfikacja:

Komputer
System operacyjny Windows 7 Home Premium Home Edition
Karta wideo AMD Radeon HD 6670
procek intel pentium r g 630
Pamięć fizyczna
W sumie 4059 MB
chłodzenie procesora standardowe
płyta nawet nie wiem co to ale słaba.
Jak coś to pisać a może opłaca się kupić coś do 3000zł i może będzie już grywalne?

http://techplanet.pl/przechowalnia/zapisana/?s=80560&s=109623&s=107103&s=106365&s=72453&s=103194&s=110097&s=112351&s=15240 pamiętaj aby dać 2 kości ram w koszyku i masz gry na wysokich 60fps
przy finalizacji zamówienia wspomnij im aby zaktualizowali ci bios

Hej,

przede wszystkim u Ciebie niedomaga procesor (1 rdzeń, 2 wątki :joy:). Teoretycznie dałoby się znacznie poprawić osiągi wkładając i5-2400 lub lepiej I5-3xxx (szkoda, że nie podałeś modelu płyty głównej), ale jak masz kasę na nowy sprzęt, to rekomenduję ją wydać, szczególnie gdy dużo czasu spędzasz przed komputerem z gierkami.
Drugi w kolejności element hamujący, to grafika.

i5-7500
Gigabyte GA-B250M-DS3H
VS450 Corsair
1060 Palit Jetstream 6GB lub MSI Gaming r480 8GB
Zalman Z3
HDD na magazyn ze starego komputera
SSD na system i ulubione programy, Transcended 370 120GB
2x4GB DDR4 2400MHz CL14

Resztę części z zestawu sprzedałbym oddzielnie.

PS
Nie zaczyna się wypowiedzi od “A więc”, “No więc” itp.

zestaw dobry ale płyta przepłacona (jedyny jej plus to natywna obsługa i5 7500) reszta dodatkowego wyposażenia zupełnie niepotrzebna bo tania h110 ma to samo (usb 3.0 3.1 sata 6 itp) nawet nie jest w formacie ATX
zasilacz przepłacony
ogólnie cały zestaw przepłacony
wychodzi 3000k za cpu mobo zasilacz ram i gpu a do tego jeszcze dochodzi dysk 200zł i ssd 250zł to masz prawie 3,5k

[quote=“tobexor, post:4, topic:521415, full:true”]
zestaw dobry ale płyta przepłacona (jedyny jej plus to natywna obsługa i5 7500) reszta dodatkowego wyposażenia zupełnie niepotrzebna bo tania h110 ma to samo (usb 3.0 3.1 sata 6 itp) nawet nie jest w formacie ATX

zasilacz przepłacony ogólnie cały zestaw przepłacony wychodzi 3000k za cpu mobo zasilacz ram i gpu

a do tego jeszcze dochodzi dysk 200zł i ssd 250zł to masz prawie 3,5k
[/quote]Plus jest jeszcze jeden tej mobo: 4 gniazda RAM.

3 lata gwarancji. 450W. Całkiem niezła konstrukcja w tej cenie.

HDD już jest. Ze sprzedaży starych gratów jeszcze trochę kaski wpadnie.

Widzę że polonista-programista się znalazł ok dzięki panie nauczycielu za spostrzeżenie i za radę. PS. Nie musisz pisać mi jak się zaczyna wypowiedź.

[quote=“Wiktor1x, post:6, topic:521415, full:true”]
Widzę że polonista-programista się znalazł ok dzięki panie nauczycielu za spostrzeżenie i za radę. PS. Nie musisz pisać mi jak się zaczyna wypowiedź.
[/quote]Primo, wypadałoby mieć trochę szacunku wobec osoby, która poświęciła swój - niekoniecznie wolny - czas, aby pomóc nieodpłatnie (i to właśnie Tobie) w problemie.

Secundo, jeżeli nie szanujesz własnego rodzimego języka, sam też nie jesteś godzien szacunku oraz postawa “mówię jak chcę” częstokroć doprowadzi do ośmieszenia własnego imienia. W poprawianiu kogoś nie chodzi o wywyższanie się (jak to młodzież zwykle odbiera), lecz o utrwalenie własnej wiedzy, a także przeświadczeniu, iż ktoś w razie naszych błędów również życzliwie zwróci nam uwagę, miast pozostawiać nas w szkodliwej ignorancji. Jeżeli zaś przestaniemy dbać o poprawność wypowiedzi, w pewnym momencie utracimy umiejętność klarownego komunikowania się. Autor nie będzie potrafił przekazać, co miał na myśli.

Tertio, skoro już przy niedbalstwie jesteśmy, polecam sprawdzenie wytycznych forum (zaakceptowałeś regulamin rejestrując się) oraz to jak Twój temat został nazwany (zwykle omijam takie wątki szerokim łukiem, jak widać nie bez powodu).
Zasady zachowania na forum.
Poradnik zakładania i edycji tematów.
Netykieta.

Internet, to nie jest Twoja prywatna ulica, na którą możesz wyskoczyć i wykrzyczeć co Ci się żywnie podoba.

A ja jednak jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ludzie, którzy w Internecie nadgorliwie zwracają innym uwagę na polszczyznę, robią to głównie żeby zaspokoić swoje (potrzeby/chęci/obsesje).

We wszystkim przydaje się zdrowy rozsądek. To jest forum, nie piszemy tu poezji, nie tworzymy treści ustawy, nie piszemy książki, listu publicznego, felietonu lub wpisu encyklopedycznego. Przyjęło się, że w mediach społecznościowych rozmawiamy językiem potocznym. W języku potocznym z kolei często zaczyna się wypowiedzi od “a więc” lub “no więc”, używa się różnego rodzaju jęków namysłu i mieści się to w przyjętej konwencji. Jeśli więc zależy Ci na trzymaniu się poprawności, to pamiętaj że język ma różne konteksty użycia i to raczej Ty znajdujesz się z taką uwagą poza obowiązującą konwencją, a nie kolega.

Faktycznie, to jest trochę tak, jakby na forum dla polonistów, pouczyć kogoś, że ma źle obsadzone pamięci w komputerze :wink:

[quote=“tomekb, post:8, topic:521415”]
A ja jednak jakoś nie mogę oprzeć się wrażeniu, że ludzie, którzy w Internecie nadgorliwie zwracają innym uwagę na polszczyznę, robią to głównie żeby zaspokoić swoje (potrzeby/chęci/obsesje).

We wszystkim przydaje się zdrowy rozsądek. To jest forum, nie piszemy tu poezji, nie tworzymy treści ustawy, nie piszemy książki, listu publicznego, felietonu lub wpisu encyklopedycznego. Przyjęło się, że w mediach społecznościowych rozmawiamy językiem potocznym. W języku potocznym z kolei często zaczyna się wypowiedzi od “a więc” lub “no więc”, używa się różnego rodzaju jęków namysłu i mieści się to w przyjętej konwencji.

Jeśli więc zależy Ci na trzymaniu się poprawności, to pamiętaj że język ma różne konteksty użycia i to raczej Ty znajdujesz się z taką uwagą poza obowiązującą konwencją, a nie kolega.
[/quote]Wybacz za nieznajomość faktów oraz bezpośrednie pytanie, jesteś administratorem lub moderatorem? W każdym razie reprezentujesz Redakcję…
Zasmuciłeś mnie swoją wypowiedzią, ponieważ przykład powinien iść z góry. Po tym wstępie, mogę się odnieść do reszty.

Nieistotne. Tak długo, jak długo będzie służyło dobremu celowi. Identycznie można opisać wypowiedzi co poniektórych odnoście sprzętu, samochodów, sportu etc. Problemem nie jest w tym wypadku poprawianie, a nastawienie konkretnej jednostki. Jest jadowite, niekulturalne bądź chamskie? Moderator lub forumowicze powinni potraktować ostracyzmem takiego jegomościa.

Niemniej minimum dobrego wychowania przydałoby się w każdej wypowiedzi. Te parę więcej zdań nic nie kosztuje, zaś odbiorca może być pewnym, iż traktowany jest poważnie. Poza tym obiegłeś od tematu. Zważyłbym raczej na reakcję autora wątku, na moje postscriptum. Zwrócenie błędu nie było główną treścią wypowiedzi!

Ręce opadły po raz drugi. Masa ciśnie w dół - jak mawia prof. Wolniewicz.

[quote=“januszek, post:9, topic:521415”]
Faktycznie, to jest trochę tak, jakby na forum dla polonistów, pouczyć kogoś, że ma źle obsadzone pamięci w komputerze :wink:
[/quote]Mam rozumieć, że jest odgórne przyzwolenie? Nie tylko Redakcji ale też Moderacji. Dwie osoby z możliwościami i autorytetem, ale żadna nie reaguje a) na zachowanie autora b) na tytuł wątku. Szanowni Panowie pełnią tu funkcję gospodarza. Chcecie mieć to co jest akceptowane przez trendy “obowiązującej konwencji”, tak może wyglądać serwis. Będzie wizja 4chana, też może się dzięki Wam urzeczywistnić. A może jednak chcielibyście mieć merytoryczne forum, które przyciąga “fachowców” (cudzysłów, gdyż nie mam na myśli poziomu elektrody), nawet kosztem wyświetleń?

1 polubienie

“Moderat”!!! Ależ to straszne, potworne i okrutne potraktowanie języka matczynego, uświęconego wieloma reformami ortografii i interpunkcji… :wink:

Delikatnie mówiąc coś nie tak i KTO to mówi?

I tak trzymaj userze nietopyrz.

1 polubienie