Podstawa chłodząca do laptopa

Cześć, mam do Was pytanie czy warto nabyć taką podstawę do laptopa chłodzącą czy jednak coś innego? https://infomiasto.eu/podstawka-chlodzaca-do-laptopa-aab-cooling-nc35-opinia-i-test/ to taka z dwoma wirnikami - czy uważacie że będzie ona lepiej chodziła z 2 czy z 1 wirnikiem ale większym? A może w cenie do 60 zł coś macie bardziej sprawdzonego?

Każdą/żadną.
Grzeje się w środku, nie obudowa.
Różnice w wydajności niweluje małą wielkość otworków, tzn powietrze odbija się od obudowy. Pomogą o tyle, że ułatwią wymianę ciepła, tzn. blat stołu nie będzie kumulował. Jeżeli masz stację cd, to szukaj na Aliexpresie wentylatora zamiast niej.
Podkładka pewnie da z 5 stopni mniej.

Zwróć sobie uwagę na kilka kwestii przy takiej podkładce:

  • ilość wentylatorów
  • średnica
  • prędkość obrotowa
  • materiał z której jest wykonane

Kiedyś mega dobre na x-kom były podstawki z Shiru, ale ich już nie mają. Sprawdzają się na pewno podstawki Cooler Master:
https://www.x-kom.pl/szukaj?sort_by=accuracy_desc&f[3208][44804]=1&f[3208][44805]=1&q=cooler%20master%20postawka%20chłodząca

Ja z tych brałbym minimum:


A do jakiegoś gamingowego najlepiej:

Na forum x-kom ma wątek z rabatami, więc jakiś kodzik pewnie można na nie dostać :slight_smile:

Druga rzecz poza podkładką do obniżenia temperatury jest pasta termoprzewodząca, kiedy była wymieniana, czy w ogóle kiedyś była? Dobra pasta też kilka stopni ściąga w dół :slight_smile:

Hej,

Ja jakiś czas temu zakupiłem taką:

Przyznam, że zaskoczyła mnie pozytywnie jakość wykonania. Pracuje cicho i wydajnie. Potrafi zmniejszyć temperatury prosesora i karty graficznej 17" lapka z aluminiową obudową o nawet 10 stopni. Z czego połowa to efekt lepszego przepływu powietrza przy włączonych wentylatorach.

Pozdrawiam,
Dimatheus