Podstawka chłodząca ~[80zł]

Witam !

Posiadam laptopa : SAMSUNG NP550P7C. Jest to nowy laptop. Chcę zapobiec jego przegrzewaniu poprzez kupno podstawki chłodzącej. Głównie jej zastosowanie będzie polegało na chłodzeniu podczas grania w gry, mniej do codziennego użytkowania. Przekątna matrycy to 17,3". Jaką podstawkę wybrać aby jak najlepiej chłodziła i była w miarę wygodna do użytkowania. Cena coś w granicach 80 zł ( do max 100 zł włącznie z przesyłką ).

Niedawno szarpnąłem się na coś takiego. Znana marka, dobra jakość wykonania. Tylko, motyla noga, chłodzi niewiele lepiej niż NoName za 17 zł. I niestety z większością podstawek jest podobnie. Cudów się nie spodziewaj.

Każdy laptop jest już tak zaprojektowany aby wytrzymać pod maksymalnym obciążeniem. Uważam że te podstawki to zbędna i niewygodna sprawa. Ewentualnie wystarczy na czas grania podłożyć pod stopki 2 nie za grube książki aby zwiększyć przestrzeń między biurkiem a laptopem.

Z podstawkami to jest trochę lipa. Zależy jakie chłodzenia ma laptop. Jeżeli ma tunel boczny to podstawka nic ci nie da, no może troche słodzi plastik po spodem ale na pewno nie podzespoły. Jeżeli ma wejście powietrza od spody wtedy ma sens jej zastosowanie. Nie ma nigdzie zdjęcia spodu, musisz sam zobaczyć gdzie jest wlot powietrza.

Hmm wentylator ma z boku, a wloty powietrza dwa z dołu ( nie jestem pewien czy są to wloty, ale jest to kratkowany plastik ) . Skoro podkładki nic nie dają, a podczas grania laptop w miejscu wentylatora staje się dość gorący, to nie szkodzi to mocno jego pracy, duże jest ryzyko jakiejś awarii ?

Nie to, że nic nie dają. Powinny spokojnie zbić 5 - 10 stopni. Obudowa też będzie się nieco mniej nagrzewała, co trochę jednak wpływa na komfort grania. A z tym projektowaniem laptopów pod kątem maksymalnych obciążeń… Na początku jest ok. Po jakimś czasie w środku zbiera się kurz, podzespoły zaczynają pracować nieco gorzej, to samo z pastą na procesorze. Jeżeli intensywnie grasz, najpóźniej po roku warto zadbać o sprzęt. Podstawka, nawet z tych tanich, i przeczyszczenie wnętrza (oferuje to prawie każdy serwis) mogą dobrze wpłynąć na żywotność. Mnie już kiedyś udało się zajechać GPU, i to grając bardzo sporadycznie w nie aż takie wymagające gry na nie najgorszym sprzęcie.

No okej, ja właśnie też raczej sporadycznie grywam. No dobra to teraz jaką tą podstawkę wziąć? Dobrze jakby była troszkę tańsza, bo wnioskuje, że nie ma co brać drogiego sprzętu bo niewiele się różni. A co do czyszczenia to co jaki czas zalecane jest czyszczenie, jaka jest tego ~cena, nie niszczy to laptopa ? RREE