Podstawka chłodząca do laptopa, okolice 100 zł

Posiadam Lenovo Ideapad 320-15, CPU Intel Intel I3 7130u w trakcie grania osiąga 75 stopni, GPU Geforce 940mx osiąga 65 stopni. Chciałbym kupić do tego laptopa podkładkę chłodząca. Otwory wentylacyjne pokazane sa na zdjęciu. Zastanawiam sie nad wyborem maksymalnie wydajnej podkładki.

Według jakiegos testu podkładek, ZALMAN ZM-NC11 ma bardzo wysoka skuteczność, jednak wentylator znajduje sie na środku podkładki i jest jeden, ma 220mm i okolo 700 obrotów. Czy to dobre rozwiązanie?

Druga podkladka to Cooler Master Notepal u2, z racji tego ze ma wentylatory 80mm o prędkości do 1800 obrotów, które mozna sobie dowolnie ulokowac. Wtedy mógłbym jeden ułożyć centralnie pod otworem, a w przypadku zmiany laptopa, miałbym pole do popisu. No i ewentualnie mógłbym sobie kupić jakiś większy wentylator i tam zamontować. Co polecacie?1cc200d84a5bda16611ea32b101c3230906ddbad

Daj spokój z maksymalną skutecznością :wink: dmuchanie na obudowę cudów nie zdziała, podobnie jak analizowanie ułożenia szczelinek. Ja bym nie bawił się “w koszta” , wziąłbym jakaś stabilną pod 17 (bez dodatkowych pochyłów żeby lapek nie zsunął się) lub po taniości. Coś w ten deseń. Kluczowa jest dodatkowa przestrzeń i przewiew, a marka i inne trelemorele, to pikuś i granica błędu :wink: ZNasz pojęcie “artykuł sponsorowany”, tam Ci napiszą, że i 30 stopni zbije :wink:

Tak swoją drogą. Czy te temperatury sa wysokie jak dla obciążenia?

Ta podstawka co ci będzie chłodzić ten plastyk na dole i nić więcej. Temperatury są OK. Powyżej 85 stopni można sie martwić. Nóżki gumowe ze 2 cm kup sobie lepiej

Ten Cooler Master NotePal U2 Plus jest ok, sam używam. Dosyć dobrze wykonana, bardzo niski poziom głośności wentylatorów, prawie niesłyszalne.
Ale nadaje się tylko na biurko, na kolanach niewygodne.

Jeżeli chciałbyś wygodniejszej do trzymania na kolanach, to w tym budżecie ja polecam Thermaltake Massive A22 - 2 wentylatorki 120 mm, niski poziom decybeli, klasyczny niegamingowy design.