Podstawka chłodząca do laptopa


(banan94) #1

Witam.

Po pierwsze to jeśli wybrałem zły dział to z góry przepraszam i proszę o przeniesienie.

A teraz właściwa część mojego problemu. Laptop się trochę po prostu przegrzewa i czy jest sens kupowania podstawki chłodzącej w cenach 40-50zł czy to raczej jest szajs i trzeba by było już w coś droższego zainwestować? Jeśli by to miało wystarczyć to prosiłbym o jakieś propozycję co do tych podstawek.

Z góry dziękuję za odpowiedź

Pozdrawiam


(igrek) #2

W cenie 50zł możesz nabyć silentiumpc hiberna http://www.ceneo.pl/13307809 poza tym, może warto wyczyścić chłodzenie w lapku i zmienić pastę termo przewodzącą?


(Vondomik) #3

Podkładke można kupić nawet za 7 zł:

http://allegro.pl/laptop-podstawka-chlodzaca-pod-laptopa-podkladka-i2335025163.html

:DD Jakość na pewno powalająca.


(pstrowsky) #4

Warto żeby wentylatory były w tych samych miejscach, w których znajdują się otwory wentylacyjne w obudowie, tak żeby chociaż trochę dmuchało do środka. Ostatnio moja koleżanka kupiła sobie podkładkę i wszystko fajnie tylko brak wentylka pod dyskiem i skubany potrafił się wyłączyć z przegrzania pomimo podkładki. Czyszczenie trochę pomogło ale skoro wydatek już został poczyniony to trochę tego dodatkowego wiatraczka brakuje.


(igrek) #5

vonDoom , jasne jeśli ktoś chce mieć suszarę to czemu nie. Lepiej z jednym dużym wentylem kupić.

Trochę testów http://pcfoster.pl/artykul/test-podstaw … 707-1.html

A tu AAB Cooling (chociaż nie przekonuje mnie ta firma) http://pcfoster.pl/artykul/aab-cooling- … 911-1.html


(T Luk) #6

Dobra podkładka potrafi zbić ładnych kilak stopni (polecam wyGooglować jeszcze taki test: Test chłodzeń dla „dużych” laptopów) ale warunkiem jest to aby na spodzie laptopa było ja najwięcej otworów wentylacyjnych w miejscach gdzie są wentylatory na podkładce. Masz może możliwość wrzucenia zdjęcia spodu laptopa?