Podstawka chłodząca pod laptopa- czy warto?

Witam. Posiadam laptopa HP Pavilion dv9500ew i jest to komputer, który użytkuje dość intensywnie. Jak powszechnie wiadomo komputery przenośne mają słabe chłodzenie. Pytanie stąd moje jest takie: czy warto zakupić podkładkę chłodzącą pod mojego lapka? Nie wiem czy wymiernie zmniejszy temperaturę komputera, a co najważniejsze, czy widoczne będą efekty jej używania. Proszę o doradę, ewentualnie o polecenie dobrego modelu takowej podstawki.

Jak będzie stał na równej powierzchni to nie potrzeba.

poczytaj

http://www.purepc.pl/node/826?pageNo=ALL

moim zdaniem nie warto, gdy będzie się zwiększać temperatura wystarczy przeczyścić laptopa

podstawka nie ochroni go przed kurzem, itp

warto i mówię tu jako praktyk, a nie jako teoretyk sztuki.

zdecydowanie zmniejszy

http://www.pixmania.com/pl/pl/584232/ar … ntyla.html

daje bardzo dobre efekty chłodzenia

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 18:39

:x

w czym problem?

mi laptop grzał się do 95 stopni

podkładka niewiele by dała, ewentualnie o kilka stopni obniżyła temperaturę

po przeczyszczeniu temperatura spadła do 70 w stresie, 40 w spoczynku

powtarzam

jak jesteś za ciepło ubrany to najpierw zdejmujesz zbędne rzeczy czy od razu kupujesz dmuchawę?

problem w tym, że każdy laptop (nie musi być zakurzony) grzeje się a wynika to z jego konstrukcji (dosyć szczelnie zamkniętej). Znanym rozwiązaniem tego problemu jest metoda na kredki (w mojej firmie kiedyś tak robili :wink: ) szczególnie w czasie upałów. Jeśli dojdą do tego rozszerzenia typu tuner TV to już jest piekiełko w laptopie i nie ma to najmniejszego związku z kurzem.

Shavarsh co do twojej prośby:

http://www.pixmania.com/pl/pl/535379/ar … dokuj.html

Złączono Posta : 01.12.2007 (Sob) 18:57

porównanie o tyle trafne co niepoważne

bzdura

to, że ma wyższe temperatury to nie znaczy, że sie grzeje

w czym wykazałem brak powagi?

to normalna kolej rzeczy jest

ciekawe spostrzeżenie…

co do meritum, autor musi sam zdecydować, ew. zapraszam na PW :wink:

po to na forum zajrzał by poszerzyć swą wiedzę

konieczności nie ma

można zrobić to oczyszczając laptopa

z ciekawości spytam ile % użytkowników laptopów korzysta z takich podstawek?

za 100 zł lepiej RAM dołożyć lub spożytkować w inny sposób

kolega sprzedaje takowe podkładki?

prosiłbym o odpowiedź ile zmniejsza takowa podkładka

ja podałem konkretne przykłady i rezultaty jakie przyniosło oczyszczenie laptopa

pozdrawiam

kto to wie… w pracy używam trzech laptopów i wszystkie stoją na takich stacjach dokujących (chłodzących)

nie, od 20 lat zajmuję się utrzymaniem ruchu systemów komputerowych sterowania i wizualizacji procesów.

podamy konkretne przykłady i kolega nie będzie miał problemu z wyborem

pozdrawiam

obniżenie temperatury o ok. 20 stopni, zależnie od modelu i obciążenia, laptopy nie wiedzą co to kurz, ale za to ciężko pracują.

nie chce mi sie wierzyć ale niech będzie

przeczyszczenie daje taki sam efekt i prawie 200 zł w kieszeni

pozdrawiam

model taki jak mój i obciążony z 95 wróci do 70?

kto da więcej :?: :lol:

szczególnie jak laptop jest na gwarancji…

tu nie chodzi o wiarę a o praktykę, staram się nie doradzać lub odradzać czegoś, czego sam nie “przerobiłem” w praktyce.

reasumując

Zalman, który jest dobry kosztuje ponad 100 zł i tyle dokładnie zostaje w kieszeni

pomijając fakt, iż noszenie podstawki za sobą nie należy raczej do wygodnych czynności

efekty dwóch rozwiązań są takie same prócz $$$ w kieszeni

reasumując

dlatego nie noszę jej za sobą a w torbie na laptopa

nie takie same, bo rozkręcenie laptopa = utrata gwarancji, nie mówiąc już o konsekwencjach związanych z nieumiejętnym podejściem do sprawy.

a kto mówił o rozkręceniu?

od czego są sprężone powietrza?

moim przyjacielem okazał się zwykły odkurzacz - robiłem to na własną odpowiedzialność

nic nie uszkodzisz

ewentualnie możesz oddać go do serwisu, zrobią to fachowo i kasa i tak zostanie w kieszeni

to jak chcesz go przeczyścić, przepchnąć kurz z jednego końca w drugi :?: :o

widzę, że dalsza dyskusja nie ma sensu, bo nie jest moim celem udowadniać za wszelką cenę, że mam rację, wyraziłem swoją opinię i tyle, bo można to ciągnąć w nieskończoność a nic dobrego z tego widzę nie wyniknie.

ps. a co w przypadku, jak wysoka temperatura nie jest spowodowana kurzem :?:

po to są otwory żeby przez nie wyleciał

poza tym ja zrobiłem to zwykłym odkurzaczem :wink:

i ponad 100 zł na RAM 1 GB wydałem

z 95 spadło mi na 70 w stresie

to jest anomalia wtedy i trzeba się zacząc zastanawiać nad przyczynami, najczęstszymi jest właśnie kurz

nie to nie jest anomalia, tylko skutek pracy na wysokich “obrotach” przez dłuższy czas, lub praca kart rozszerzających, np. jak pisałem wczesniej Tunera TV.