Podstawka chłodząca pod laptopa pomoże?

Mam laptop HP PAVILION DV6700. Jest to laptop darowany mojemu synowi. Oddaliśmy go do naprawy,bo nie działają wszystkie klawisze na klawiaturze. Zapytałam Pana ,czy ten laptop jest jeszcze czegoś wart odpowiedział,że tak tylko laptopy z tej serii mają tendencję do przegrzewania się. Czy zakup takie podkładki pomoże obniżyć temperaturę,bo rzeczywiście lapek robi się dosyć mocno ciepły. Temperatury sięgają ok 65 stopni.

http://allegro.pl/laptop-podstawka-chlo … 95818.html

Nie musi to być podkładka z tej aukcji.To podaję jako przykład.

Po pierwsze, spróbuj przeczyścić laptopa sprężonym powietrzem. To naprawdę potrafi zdziałać cuda. Jeśli jest problem z przepływem powietrza w laptopie, podkładka może nawet pogorszyć sytuację. Jeśli po czyszczeniu dalej będzie źle, wtedy można spróbować z podkładką.

Najpierw wyczyść go. Rozkręć dolną klapę (powinna być jedna część, przez którą można się dostać do podzespołów) i przedmuchaj wszystko sprężonym powietrzem. Ewentualnie możesz, jeśli już po gwarancji, rozkręcić wentylator i przeczyścić cały wiatrak, a nie tylko go przedmuchać. Na nim też lubi się osadzać kurz.

Ten notebook nie ma jednej głównej “klapy”, żeby wyczyścić układ chłodzenia trzeba całkowicie rozebrać laptopa. Dmuchanie sprężonym powietrzem ma sens gdy robimy to regularnie. Niestety układ chłodzenia w hp jest mało wydajny z tendencją do zatykania się (taki pasek ubitego kurzu ) całkowicie zatyka radiator. Oprócz czyszczenia należy wymienić pasty termoprzewodzące. Ważna uwaga, często zdarza się, że brakuje tych gumowych nóżek na których laptop jest położony, przez co zmniejsza się prześwit między laptopem a podłożem. Po takim wyczyszczeniu już się nie powinien przegrzewać :wink:

Podstaw cokolwiek gumowego pod rogi lapa, z własnego doświadczenia powiem, że pomoże. Sam gram na lapie po 10h dziennie i jest spora różnica ;]