Podstawka chłodząca pod laptopa


(unnoticed.) #1

Witam!

Jako, że mam dosyć wydajnego laptopa i lubię sobie pograć w najnowsze gry, toteż mój laptop wydziela spore ilości ciepła. Postanowiłem kupić podstawkę chłodzącą. Co myślicie o tej?

http://allegro.pl/bk712-podstawka-do-la ... ml#gallery

Na co zwracać uwagę przy kupnie takiej podstawki?

Pozdrawiam.


(darek0107) #2

Podstawka nic Ci nie da. Ogranicz mu taktowanie na Chipsecie za pomocą ThrottleStop. Temat już był opisywany. A podstawka do tego Acera Ci nie pomorze bo w nim jest układ chłodzenia przelotowy i co najwyżej będziesz sobie chłodził obudowę, bo gdzie niby ma dmuchac to powietzre z podstawki ?

-- Dodane 16.09.2010 (Cz) 13:32 --

A zapewne przy grach najbardzie Ci sie grzeje GPU. A radeony to mażna ugotować bo nie mają funkcji underclockingu przy wzroście temperatury, Co innego jest w Nvidiach bo tam przy wzroście temperatury spowalniane są zegary dla bezpieczeństwa. Tylko Throttle Stop Cie ratuje.

-- Dodane 16.09.2010 (Cz) 13:34 --

Ale nie napisałes jakie masz temperatury bo dla tego sprzetu to jest CPU 95 st a GPU około 120 st ale nie powinno być więcej niz CPU 70/ na GPU max 80.


(unnoticed.) #3

Mam ograniczać możliwości sprzętu? Nie bardzo mi się to podoba.


(kk23) #4

Podstawki to generalnie strata pieniędzy. Zaczął bym w pierwszej kolejności od przeczyszczenia sprzętu z kurzu.


(darek0107) #5

Jak ograniczysz prędkość taktowania chipsetu do 50% to w grze nic nie odczujesz, bo tam bardziej ma znaczenie ilość wyświetlanych tekstur na sekundę przez GPU a to się nie zmieni. Wiem to z praktyki a nie teorii, stosuje to od dawna. Laptopy są debilne i gdy pracują na zasilaniu sieciowym włączają wszystko na full czy jest potrzeba czy nie. Włącz sobie Worda i zobacz w CrystalCPUID jakie masz taktowanie zegara procesora i mnożnik - full - bez sensu.


(Jurninho25) #6

No podstawka za dużo nie pomoże, może zbije temperaturę o maxx te 8 C...no podstawka najlepiej jakby była wykonana z aluminium, ewentualnie aluminium + plastik, natomiast odradzam sam plastik. Trzeba oblukać rozmieszczenie wentylatorów...To tak ogółem.