PODSTAWKA chłodząca - tak czy nie?

WITAM ponownie,

powiem tak , mam na oku dwie podkładki:

http://allegro.pl/podstawka-chlodzaca-c … ml#gallery

http://allegro.pl/nc35-chlodzaca-laptop … ml#gallery

i nie wiem którą wybrać , obydwie są za małe ( lecz to na allegro największe modele) ponieważ :

- laptop : SZER : 415mm GŁĘ :276mm

-podkładka : SZER : 350/383mm GŁĘ : 365/270 mm

_ WAŻNE: _ Ten laptop ( najprawdopodobniej SAMSUNG NP-RF 711-S06PL) będzie używany codziennie:

-w dni szkolne (poniedziałek-piątek) będzie włączony przez około 3-4 godzin - głownie będzie

tylko włączony i będzie służył do muzyki,internetu …

-weekendy/dni wolne/wakacje - będzie włączony zależnie od dnia, wcale lub nawet po 6 godzin i głównie

będę grał w gry

Czyli chodzi mi po prostu o jego ochronę i moje pytanie CZY MAM KUPIĆ JAKĄŚ PODSTAWKĘ CHŁODZĄCĄ DO NIEGO ,czy jego własny system chłodzenia sprosta takiemu długiemu czasowi pracy. Słyszałem również że podstawki zakłócają naturalną cyrkulację powietrza i nawet szkodzą …?

PODSUMOWYWUJĄC : Chcę kupić podstawkę chłodzącą w celu chłodzenia laptopa i jego ochrony przed przegrzaniem ponieważ będzie pracował stosunkowo długo (do 5-6 h) i głównie w domu na biurku.Pytanie czy kupić podstawkę chłodzącą czy system chłodzenia w laptopie wystarczy na tak długą pracę ? Kupować czy nie ?

Hmm… osobiście, jak na razie nie widzę potrzeby kupowania podstawki. Mam sprzęt porównywalny z Twoim (HP Pavilion 6030ew) i standardowe chłodzenie jest więcej jak wystarczające :slight_smile: Nie wiem jeszcze jak będzie latem, wszystko zależy jak ciepło masz w pokoju. Jak gorąco (czytaj- strona południowa i bez klimy) to wtedy faktycznie warto by się zainteresować podkładką. Jednak jak na razie nie wydaje mi się to zupełnie potrzebne. Jedyne co, to ważne żeby mieć porządek na biurku i nie zasłaniać wlotów/wylotu powietrza, i będzie wszystko ok.

P.S. mój laptop działa dziennie po 5h minimum, w weekendy po 12 lekko :stuck_out_tongue:

W zupełności wystarczy mu fabryczne chłodzenie.Utrzymuj tylko w czystości układ chłodzący i będzie ok.Możesz podnieść trochę laptopa tak aby pomiędzy podłożem a wlotem było ok 2 cm wolnej przestrzeni dla lepszej cyrkulacji powietrza.

stosunkowo dlugo 5-6 h … Stary stosunkowo dlugo to 2 lata bez restartu :stuck_out_tongue_winking_eye:

Niie no ale tak na serio u mnie lapeek chodzi czasami na ookraglo pare dni i nic sie nie dzieje :wink:

W razie , jak by sie bardzo grzal , Mozesz zainwestowac w jakas podkladke chlodzaca .

Mój stary gruchot chodzi średnio od 8 rano do 23 i nic mu się nie dzieje (6 lat)

Ja również doradzam tylko uniesienie choćby przodu,na centymetr.U mnie sprawdza się znakomicie. :slight_smile:

Proponuję Targus AWE55EU

Już samo postawienie laptopa na tej podstawce bez podłączenia daje większą wentylację i obieg powietrza.

nie zgodze sie z tym ze nie ma sensu kupowac podkladki pod taki sprzet.one sluza do tego zeby zapobiegac takim sytuacjom jak przegrzanie kompa.skoro czyis laptop chodzil 6 lat to nie znaczy ze Twoj tez bedzie albo pomysl ze Twoj moze chodzic 12 dzieki coolerowi :wink: kazdy uzytkuje lapka na inny sposob znam takie osoby ktore trzymaja go wiekszosc czasu na kolanach wiec na pewno bedzie lepiej oddawal cieplo niz uzytkownik ktory trzyma swoj sprzet na stole caly dzien. wydatek 100zl to nie jest majatek a moze uchronic przed wydaniem 2000zl na nowy sprzet albo wymiane plyty glownej proca itp. osobiscie polecilbym cos w podobnej cenie do 1 modelu :

Podkladka HanJung

http://www.gamingland.pl/p396,notebook-cooler-hanjung-grip-100s-white.html

Ta firma co podales linka jakos tak zalatuje tandeta i kiepskim wykonaniem.masz rowniez model czarny do wybory przy HanJungu.

pozdro