Podstawka chłodząca

Hej!

Poleci mi ktoś jakąś w miarę tanią i przede wszystkim WYDAJNĄ podstawkę chłodzącą pod laptopa?

Ostatnio zaczął się niemiłosiernie grzać i muszę sobie ową sprawić.

 

Jakie modele polecicie?

 

Serwis i czyszczenie, żadna podstawka cudów nie zdziała.

Czyszczenie jest niezwykle upierdliwe - Trzeba rozmontować 95% konstrukcji z klawiaturą włącznie ;-;

No i co z tego? To nie młotek, że płacisz raz i potem jakoś działa, o PC trzeba dbać.

 

Chcesz komputer cichy i chłodny, to go wyczyść, albo zamów wykonanie podstawki dokładnie pod otwory w swoim modelu, ale to drugie też niewiele to da. Porządna podstawka pod lapa w sklepie kosztuje 150+ zł, lepiej wyłożyć 60-120zł (zależnie od lokalizacji) na czyszczenie z wymianą pasty. 

Wentylowałem własnej roboty podstawką lapka, który był na gwarancji i właściciel nie zgadzał się na ingerencję - zysk był wyłącznie taki, że się nie wyłączał z powodu przegrzania. Jak tylko gwarancja wygasła został przeczyszczony - temperatury poszły w dół o połowę (np. CPU z 87 do 46).

 

Dobrze też się rozejrzeć za znajomym elektronikiem / sprzętowcem, który lubi pogrzebać przy sprzęcie - osobiście świadczę takie usługi znajomym za koszt piwka wypitego podczas serwisu :wink: i jeszcze mam radochę, że pomagam, że robię coś w kręgu zainteresowań, ale nie robotę. Zrobiłbym i za uśmiech, ale taki cennik się dawno temu przyjął i wszystkim pasuje. Jest pełno wariatów na tym punkcie i na prawdę lubimy te tematy. Czasami brakuje cierpliwości, żeby coś tłumaczyć laikom, ale nadal to lubimy. :wink:

Jak zrobić samodzielnie podkładkę chłodzącą laptopa tanim kosztem DIY