Podstawowa karta to Intel HD Graphics a nie główna karta


(S P I D E Y) #1

Witam,


(system) #2

Nie podałeś pełnego modelu laptopa, więc wybierz sam odpowiednią pozycję stąd: http://www8.hp.com/pl/pl/drivers.html pobierz dla Twojego systemu operacyjnego i przeinstaluj sterowniki z pozycji Sterownik-Grafika, zarówno Intel jak i nVidia. Po przeinstalowaniu sprawdź koniecznie, czy obie karty graficzne są widoczne w systemowym Menadżerze Urządzeń. Warto też sprawdzić systemowe Opcje Zasilania (Panel Sterowania) i ustawić zasilanie Zrównoważone lub Wysokiej wydajności. System powinien samoczynnie wybierać odpowiednią kartę w zależności od wymagań aplikacji.


(Longhorn2009) #3

W komputerze masz technologię optimus, przełączającą kartę graficzną zależnie od potrzeb. Sam myśle przyznasz, że do wyświetlania pulpitu w 2D nie potrzeba super wydajności. Bardziej liczy się energooszczędność, cicha praca i niskie temperatury.

Co do kwestii jasności to już zależy od twojej matrycy w laptopie i ew. ustawionego poziomu jasności. W kwestii ostrości, sprawdź czy masz ustawioną natywną rozdzielczość ekranu i czy włączony jest typ czcionek TrueType.