Podstawowe programy do pracy z komputerem

Witam,

 

Chciałbym prosić o sprawdzenie zainstalowanych programów  na komputerze.Co warto dodać, a co można usunąć. Są to podstawowe dla małowymagającego użytkownika. Oto one:

  1. http://fotoo.pl//out.php?i=664736_5.gif

  2. http://fotoo.pl//out.php?i=664737_4.gif

 

Będę instalował jeszcze komunikatory, gimpa i zależy mi jeszcze na Waszej opinii odnośnie programu antywirusowego. Mam zamiar zainstalować Avira. Jest on podobno dobry, znajduje zagrożenia i je usuwa, ale wadą jest to, żę spowalnia on pracę komputera i długo trwa skanowanie. Chciałbym się zapytać czy warto go zainstalować lub może polecacie mi inny, który będzie płynniej pracował z komputerem, nie utrudniając pracy.

 

Dziękuje za wszelkie porady.

Nie spowalnia “pracy” komputera, lecz niekiedy, bardzo rzadko, sam start systemu, i to bardzo starych komputerów.

Twoja lista programów dość typowa, jednak usuń, niepotrzebny zapewne, BlueSprig Toolbar.

Troszkę źle napisałem, że spowalnia może najlepiej jest wyłączyć go przy starcie systemu, a później poprostu go włączyć co o tym myślisz? Wiem, że BlueSprig Toolbar nie jest potrzebny, ale gdy go skasuję program JetClean jest po angielsku, a komputer i jego programy mają nie służyć dla mnie tylko dla początkującego użytkownika. Komputer ma procesor: AMD Athlon 64, 1800 MHz (9 x 200) 3000+  więc nie jest źle. Chciałbym się jeszcze zapytać czy po zainstalowaniu wszystkich programów warto jest skorzystać z defragmentatora dysków? Co o tym myślisz dziękuje za pomoc.

https://www.google.pl/search?q=jaki+antywirus+dobreprogramy+site:forum.dobreprogramy.pl&biw=1301&bih=650

 

Defragmentacja przyspiesza działanie niektórych programów. To już zależne od Ciebie.

Ile masz ramu i jaką pojemność ma Twój dysk twardy?

Broń Boże! Nie wyłączaj programu antywirusowego nigdy, o ile nie proszą (rzadko!) o to niektóre programy instalowane na komputerze. Defragmentator to konieczność! Przynajmniej systemowy, jeśli używasz Win7/8/8.1

Pamięć RAM 512mb bardzo mała na tym komputerze. Wszystkie trzy dyski mają po 49.6GB czyli razem około 150GB. “Ponad 1GB wypraowało” Zainstalowany jest Windows XP, 32 bitowy.

No, to defragmentator zewnętrzny jest konieczny! Choćby: http://www.dobreprogramy.pl/Defraggler,Program,Windows,13314.html

Chciałbym się jeszcze zapytać co to jest: Axessmanager mv500. Po sprawdzeniu w google wydaje mi się, że jest to router lub oprogramowanie do niego i w większości z salonu orange, ale wolę mieć pewność czy muszę to instalować. Osoba, która miała ten komputer nie wie co to jest i nie ma internetu z orange, ma ten sam co ja od lokalnego dostawcy, u mnie wszystko już działa na tym komputerze po formatowaniu i instalowaniu systemu tak poprostu pytam, aby nie było żadnego problemu gdy już oddam komputer właścicielowi. Wydaje mi się, że jeśli u mnie wszystko działa to u wujka też będzie działać.

Wystarczy systemowy: http://support.microsoft.com/kb/314848/pl

 

Axessmanager mv500 - to jest oprogramowanie do routera. Jak nie korzystasz z internetu/routera  typu Neostrada, Orange itp to wywal.

 

Dziękuje za odpowiedź. Chciałbym się zapytać czy warto zainstalować jeszcze do tych co już mam takie programy jak: Registry Mechanic, Power DVD, Wise Registry Cleaner, Reg Cleaner. Wydaje mi się, że już raczej nie ma sensu, skoro mam już CCleaner i JetClean chodzi mi o typ programów. Co o tym sądzicie, może jakiś program pominąłem? aaa i jeszcze jakiś ciekawy program do edytowania grafiki zdjęć: może gimp lub corel?

Antywirus -avira (na tą chwilę chyba najlżejszy)

Ccleaner w zupełności wystarczy. Jak komputer zacznie mocno zamulać to skorzystaj z tego: http://forum.dobreprogramy.pl/temat/64973-optymalizacja-i-odchudzanie-windowsa-xp-opis-krok-po-kroku/

Za dużo to też nie dobrze;)

GIMP jest dobrym rozwiązaniem.

Chciałbym się jeszcze zapytać czy mógłbym jeszcze coś oprócz GG wyłączyć przy starcie systemu, aby po prostu szybciej komputer pracował przy włączeniu.

 

Oto link do programów jakie uruchamiają się przy starcie:

http://fotoo.pl//out.php?i=664784_2.gif

Trzy pozycje z góry spokojnie można wyłączyć. Następnie jeszcze “ctfmon”. Pozostałych nie znam. Trzeba by zobaczyć całą “ścieżkę” w tych pozycjach. Ale uwaga! “ctfmon” należy wyłączyć w Panelu sterowania > Opcje regionalne i językowe: http://www.porady.org/wylaczenie-ctfmonexe/ W przeciwnym razie będzie się ta pozycja odnawiała!

Odhacz:

NeroCheck

jusched.exe

AdobeARM

TBNotifer

couponshelper.exe

 

Przeskanuj komputer http://www.dobreprogramy.pl/Malwarebytes-AntiMalware,Program,Windows,13117.html i usuń co znajdzie, bo dwa procesy wyglądają na wirusy.

Adobe Shockwave Player używasz?

A z autostartu zazwyczaj można wszystko wyłączać poza antywirusem (ewentialnie sterownikami jakimiś). Na przyszłość jak robisz screen autostartu to możesz rozwinąć ścieżkę, tak by była cała widoczna (łatwiej się połapać, któy program do czego jest). Ja bym pewnie większość rzeczy z tej twojej listy wywalił.

 

Możesz też usługi niektóre wyłączyć, czyli start -> uruchom… -> services.msc

i zatrzymujesz usługę, wyłączasz ją we właściwościach. W google znajdziesz listę usług z opisem co robią, są nawet listy, gdzie mniej więcej masz informacje, że to i to można wyłączyć.