Podstawowy plan zasilania

Witam. Gdy kliknę na baterię na pasku zadań to pokazują się dwa plany zasilania: zrównoważony i wysoka wydajność. Jak zrobić by zamiast zrównoważonego było oszczędzanie energii?

Nie wiem jak u ciebie, ale u mnie na Windows 8 Pro bez dodatków producenta (czysty od Microsoftu) wygląda to tak b0c7375ef3331203m.jpg

spróbuj w “panel sterowania” > “opcje zasilania” > wybierz z lewej “utwórz plan zasilania” > powinno pojawić się okienko z wyborem jednego z 3 predefiniowanych trybów: zrównoważony, oszczędny, wysoka wydajność. jak nie ma, to podaj w okienku swoją nazwę dla planu i go stwórz. po utworzeniu nowego planu możesz go dostosować wybierając “zmień ustawiania planu” > “zmień zaawansowane ustawiania zasilania”. w nowym oknie dostosuj ustawiania wg własnego uznania (wydajność procka, chłodzenie, grafiki, kart rozszerzeń itp.).

utworzenie nowego planu nic nie daje

plan.png

Ustaw na chwile w opcjach (tych pokazanych w poście #2) “oszczędzenie energii” i powinno “przeskoczyć” na preferowane…

gdyby tak przeskakiwało na tryb podstawowy to ja bym nie pisał o tym na forum. Ustawienie trybu “oszczędzanie energii” w panelu sterowania nie powoduje że tryb staje się trybem domyślnym wyświetlanym po najechaniu na baterię na pasku zadań

Tutaj (na samym dole) jest metoda dla Windows 7, możesz tego spróbować: http://social.technet.microsoft.com/For … 9e7233a358

W skrócie, polega na utworzeniu 2 planów samodzielnie.