Podstawy gry w piłke nożna

elo mam 13 lat przez cale [krótkie] życie olewałem pikę teraz chce być jakos dobry i sie nie osmieszac … niewiem od czego zacząć

Musze się nauczyć opanowania piłki oraz techniki…

Moze ktos podac kilka ćwiczeń jak to zrobic?

Dodane 07.08.2009 (Pt) 15:06

aha no i jeszcze strzał jakiś łatwym dobrym stylem

moze jakies filmiki?

zapisz sie do jakiegoś lokalnego klubu piłkarskiego…

hahah taaa jasne… do mazowsza tam same czuby grają…

albo poproś kogoś dobrego by z tobą potrenował ^^

prosiłem o cwiczenia to podajcie cwiczenia

z góry thx

Może zacznij od żąglowania piłki nogami, kolankiem itp, wtedy będziesz miał lepsze opanowanie piłki. Bieganie dobre jest na kondycję więc zacznij więcej biegać. Warto pograć z kimś np w KRÓLa STRZELCÓW jeśli słabo strzelasz na bramkę :x Poza tym gra zespołowa, często;] Nic tak nie pomaga jak zgranie się w drużynie:PPPPPP

Trening, trening i jeszcze raz trening :!:

Co do strzelania to najłatwiej i precyzyjnie uderza się wewnętrzną częścią stopy. Jednak polecam nauczyć Ci się strzelać z przygubia (część stopy którą widzisz jak stoisz:D zapytaj się taty to ci pokaże :P) bo wtedy będziesz miał mocniejszy strzał, a jak wyćwiczysz jeszcze celność to już bramkarz nic nie zrobi :wink:

Mi pomogła FIFA na początek. Zczaiłem, o co chodzi w footabll’u :slight_smile:

danyll dobrze mówisz, mam tylko problem z kapkowaniem mozesz powiedziec ktora czescia stopy to robic?

blizej palców czy cała stopa?

Raczej bliżej palców, przynajmniej mi wtedy więcej wychodzi, ale raczej wyczujesz już nawet po dniu gdzie lepiej. Na początek możesz sobie rzucać piłkę z rąk na nogę do podbijania bo dla początkującego łatwiej. Później możesz spróbować podbijać z ziemi wysuwając nogę na piłce w swoją stronę i szybko ją podbijając. Można też z piętki podbić(jedna noga przed piłką, druga za i próbujesz ją do góry, piłka powinna przelecieć nad tobą i wtedy musisz szybko wyłapać ją żeby nie upadła - przydatne jak grasz i masz kogoś przed sobą to zawsze możesz go w biegu tak przelobować podbijając piętką, jednak mało osób tak robi:) ale jest to skuteczne). Poza tym trenuj samo strzelanie na bramkę, z różnych pozycji, poproś też kogoś by ci powrzucał z rożnego na bańkę i żeby choć trochę postał na bramce i karne. JAk masz mało osób to też dobra gra do jednej bramki na 2 zespoły np 7 osób to jeden na bramkę i wtedy musisz dokładnie podawać technicznie to się szybko nauczysz, bo walić na pałę jak najdalej to każdy potrafi:)

Aha, zawsze graj napompowaną dobrze piłką:) No i nie za dobre są takie tanie i lekkie, jak do siatkówki xD Poza tym, zawsze znajdzie się ktoś lepszy od Ciebie więc się nie przejmuj;]

podpatrz sobie na spryciarze.pl :smiley:

Gosh. Tragedia. Po prostu zamiast siedzieć przy kompie idziesz sobie na pole, bierzesz piłkę i najpierw kapkujesz(żonglerka). Nikt Ci nie powie jak to robić. To zależy od Twojej techniki. Piłce poświęcasz albo całe życie albo w ogóle. Podstaw gry nauczysz się jedynie grając, a nie na filmikach.

Pozdro!

dobra kapki wychodzą mi coraz lepiej jak pisalem posta max 10 a teraz rekord to 37 nauczylem sie kopac dobrą technika ale mam malutkiego zeza:P dzieki wielkie jak juz bede lepszy to poprosze o jakies latwe[skuteczne]triki do kiwki

dajcie spokój piłce, żeby coś w tym ciekawego było…

Nie ma jak to tenis czy hokej

Nie masz pojęcia ile frajdy daje to jak jesteś zgrany z kumplem i we 2 przechodzicie cale boisko. A w tenisa ani hokej nie grałem więc nie wiem. :stuck_out_tongue:

Jeżeli chcesz poćwiczyć zawodowo to polecam program Nike Sparq tudzież Nike Bootcamp. Są to filmiki z polski komentarzem. Ćwiczenia prezentują Andres Iniesta oraz Jan Klaas Huntelaar. Ponadto masz rozpisany trening 4 tygodniowy tak zwany podstawowy oraz trening 6 tygodniowy zaawansowany.

ale ggdzie to znajde?

boże człowieku kup sobie piłkę jakieś buty i idz na boisko większość ludzi tak się nauczyła grać

sowją drogą to co ty robiłeś ?? na ławce siedziałeś i patrzałeś jak koledzy grają czy w tibie grałeś ?

gralem z nimi ale nie myslalem o piłce na powaznie …

jak to można nauczyć się grać w piłke z filmików… trening.

Na początku zacznij grać jeśli masz łóżko to potrenuj przewrotki i poprostu ćwicz codziennie z aplikacjá box to box