Podstawy gry w piłke nożna

(Loker 13) #1

elo mam 13 lat przez cale [krótkie] życie olewałem pikę teraz chce być jakos dobry i sie nie osmieszac ... niewiem od czego zacząć

Musze się nauczyć opanowania piłki oraz techniki...

Moze ktos podac kilka ćwiczeń jak to zrobic?

-- Dodane 07.08.2009 (Pt) 15:06 --

aha no i jeszcze strzał jakiś łatwym dobrym stylem

moze jakies filmiki?

(DomiX333) #2

zapisz sie do jakiegoś lokalnego klubu piłkarskiego...

(Loker 13) #3

hahah taaa jasne... do mazowsza tam same czuby grają...

(DomiX333) #4

albo poproś kogoś dobrego by z tobą potrenował ^^

(Loker 13) #5

prosiłem o cwiczenia to podajcie cwiczenia

z góry thx

(danyll) #6

Może zacznij od żąglowania piłki nogami, kolankiem itp, wtedy będziesz miał lepsze opanowanie piłki. Bieganie dobre jest na kondycję więc zacznij więcej biegać. Warto pograć z kimś np w KRÓLa STRZELCÓW jeśli słabo strzelasz na bramkę :x Poza tym gra zespołowa, często;] Nic tak nie pomaga jak zgranie się w drużynie:PPPPPP

Trening, trening i jeszcze raz trening :!:

Co do strzelania to najłatwiej i precyzyjnie uderza się wewnętrzną częścią stopy. Jednak polecam nauczyć Ci się strzelać z przygubia (część stopy którą widzisz jak stoisz:D zapytaj się taty to ci pokaże :P) bo wtedy będziesz miał mocniejszy strzał, a jak wyćwiczysz jeszcze celność to już bramkarz nic nie zrobi :wink:

(Ctr) #7

Mi pomogła FIFA na początek. Zczaiłem, o co chodzi w footabll'u :slight_smile:

(Loker 13) #8

danyll dobrze mówisz, mam tylko problem z kapkowaniem mozesz powiedziec ktora czescia stopy to robic?

blizej palców czy cała stopa?

(danyll) #9

Raczej bliżej palców, przynajmniej mi wtedy więcej wychodzi, ale raczej wyczujesz już nawet po dniu gdzie lepiej. Na początek możesz sobie rzucać piłkę z rąk na nogę do podbijania bo dla początkującego łatwiej. Później możesz spróbować podbijać z ziemi wysuwając nogę na piłce w swoją stronę i szybko ją podbijając. Można też z piętki podbić(jedna noga przed piłką, druga za i próbujesz ją do góry, piłka powinna przelecieć nad tobą i wtedy musisz szybko wyłapać ją żeby nie upadła - przydatne jak grasz i masz kogoś przed sobą to zawsze możesz go w biegu tak przelobować podbijając piętką, jednak mało osób tak robi:) ale jest to skuteczne). Poza tym trenuj samo strzelanie na bramkę, z różnych pozycji, poproś też kogoś by ci powrzucał z rożnego na bańkę i żeby choć trochę postał na bramce i karne. JAk masz mało osób to też dobra gra do jednej bramki na 2 zespoły np 7 osób to jeden na bramkę i wtedy musisz dokładnie podawać technicznie to się szybko nauczysz, bo walić na pałę jak najdalej to każdy potrafi:)

Aha, zawsze graj napompowaną dobrze piłką:slight_smile: No i nie za dobre są takie tanie i lekkie, jak do siatkówki xD Poza tym, zawsze znajdzie się ktoś lepszy od Ciebie więc się nie przejmuj;]

(Tabo89) #10

podpatrz sobie na spryciarze.pl :smiley:

(Szczuply_NH) #11

Gosh. Tragedia. Po prostu zamiast siedzieć przy kompie idziesz sobie na pole, bierzesz piłkę i najpierw kapkujesz(żonglerka). Nikt Ci nie powie jak to robić. To zależy od Twojej techniki. Piłce poświęcasz albo całe życie albo w ogóle. Podstaw gry nauczysz się jedynie grając, a nie na filmikach.

Pozdro!

(Loker 13) #12

dobra kapki wychodzą mi coraz lepiej jak pisalem posta max 10 a teraz rekord to 37 nauczylem sie kopac dobrą technika ale mam malutkiego zeza:P dzieki wielkie jak juz bede lepszy to poprosze o jakies latwe[skuteczne]triki do kiwki

(k-9) #13

dajcie spokój piłce, żeby coś w tym ciekawego było...

Nie ma jak to tenis czy hokej

(Tomek G15002900) #14

Nie masz pojęcia ile frajdy daje to jak jesteś zgrany z kumplem i we 2 przechodzicie cale boisko. A w tenisa ani hokej nie grałem więc nie wiem. :stuck_out_tongue:

(el polaco) #15

Jeżeli chcesz poćwiczyć zawodowo to polecam program Nike Sparq tudzież Nike Bootcamp. Są to filmiki z polski komentarzem. Ćwiczenia prezentują Andres Iniesta oraz Jan Klaas Huntelaar. Ponadto masz rozpisany trening 4 tygodniowy tak zwany podstawowy oraz trening 6 tygodniowy zaawansowany.

(Loker 13) #16

ale ggdzie to znajde?

(Onikowski) #17

boże człowieku kup sobie piłkę jakieś buty i idz na boisko większość ludzi tak się nauczyła grać

sowją drogą to co ty robiłeś ?? na ławce siedziałeś i patrzałeś jak koledzy grają czy w tibie grałeś ?

(Loker 13) #18

gralem z nimi ale nie myslalem o piłce na powaznie ...

(Kulaa 01) #19

jak to można nauczyć się grać w piłke z filmików... trening.