Podstawy o iPhone (3gs i nie tylko)

Witam, chciałem sie dowiedzieć paru rzeczy o iPhonie 3GS albo ogólnie o iPhone

a więc:

  1. Jailbreak - co to jest? co daje? co sie dzieje z gwarancją jak sie go przeprowadzi?

  2. Simlock - jak sie sciąga? powiązane z jailbreakiem?

  3. jak z 3GS i PL sieciami (orange i play)

  4. różni sie czymś iphone 3gs z orange a po prostu zwykły 3gs? jak tak to czym

wiem że to głupie pytania ale jestem zielony a chciałbym sie dowiedziec i pewnie nie tylko ja, tak wiem że :google:

prosze o jasne odpowiedzi a jeśli jest ktoś bardziej ogarnięty o iPhone i ma cierpliwosc rozmawiac to bardzo bym prosił o GG

~~

ktoś czegoś nie rozumie to prosze napisać to wytłumacze-sprostuje

Odpowiedzi na swoje pytanie powinienes znalezc w tym miejscu

Informacje poswiecone oprogramowaniu do iphone znajdziesz tutaj

odblokowanie plików systemowych i dodanie Cydii (aplikacja przez którą ściągamy różne skiny i programy przez WiFi)

gwarancja się traci ale da się przywrócić telefon do poprzednich ustawień i nadal mamy gwarancję

simlock się sam ściągał jak się wsadziło na chwilę kartę Orange lub Era (nie wiem czy dalej tak jest)

do ominięcia simlocka potrzebujemy yellowsn0w, dostępny w cydii

o co chodzi? :smiley:

nic, nawet nie ma loga orange, tylko pudełkiem (na pudełku z góry przy nazwie sieci pisze Orange, jak jest z AT&T to pisze AT&T :stuck_out_tongue: )

lepiej wejść na myapple.pl tam jest dział poświęcony tylko iPhone i informacji jest więcej :slight_smile:

  1. np internet czy jest w sieci play przez iPhone a jak jest to czy normlana predkosc czy jakas wolniejsza :wink:

play ma neta na razie 1 mb/s więc hsdpa ci nie pomoże aby uzyskać max prędkość czyli7 ,2mb/s