Podstrona z dodawaniem NEWS'ów w blogu MVC5

Nie bardzo umiem znaleźć jakiś tutorial jak zrobić podstrone gdzie mogę dodawać newsy w mojej aplikacji MVC. Czy ktoś mógłby mnie pokierować jak to zrobić? Może być nawet bez logowania. Tylko przycisk: “Dodaj News” i tam będzie się wpisywać treść. 

z czym dokładnie masz problem? Z utworzeniem strony i linku w menu do niej, czy też samym formularzem?

 

Korzystasz z entitry frameworka może?

Musisz utworzyć kontroler - nową klasę, która będzie odpowiedzialna za nowe zadania. Zrób to za pomocą menu Add -> New Controller (czy jakoś podobnie)

Nazwijmy sobie ten kontroler:  NewsController

do podstron z tego kontrolera będzie się można odwołać poprzez adres url: ~/news/ (jeśli nie zmieniłeś podstawowych ustawień Routingów)

 

W tej klasie dodajesz metodę do nazwie np. Index ( jest zestaw nazw które często są używane takie jak: Index, List, Edit, Details itd)

do tej podstrony odwołasz się przez adres url: ~/news/index 

 

Teraz dodaj widok: klikając ppm na nazwie metody Index i z menu Go to View (albo add view ) - kreator zaproponuje Ci nazwę pliku widoku (zwykle taka jak nazwa metody), klasę modul dla widoku oraz layout; Nie musisz podać na początku modelu, layout nawet jeśli jakiś wybierzesz to możesz go potem usunąć z pliku widoku - wtedy widok bedzie korzystał z domyślnego layoutu;

Widok to prawie zwykly HTML - tu możesz pisać treść.

 

To był podstawy.

Jeśli coś jeszcze potrzebujesz to pisz, podsunę Ci linki gdzie szukać pomocy.