Podstrona zamiast strony głównej w googlach

Mam dość dziwny kłopot

Gdy w googlach wpisze odpowiedznie hasło do mojej strony to zamiast strony głównej na pierwszym miejscu jest jakaś podstrona

http://www.kurshtml.boo.pl/html/roboty,body.html

gdzie jako "dyrektywy" należy wpisać: 

"index" - strona, na której wstawiono polecenie, będzie indeksowana przez roboty sieciowe (indeksery) - domyślnie

to znaczy że bedzie to pierwsza strona w wynikach bo to tak dziwnie napisali

Raczej nie :stuck_out_tongue: Tu chodzi pewnie o to, że tylko strona główna będzie indeksowana przez tego robota i tylko ona wyświetli się w google.

Pozdrawiam

To dobrze że masz tak dobrze wypozycjonowane podstrony, ja bym się cieszył z tego :slight_smile: Nie masz tej samej treści na wszystkich stronach więc nic dziwnego w tym że może się zdarzyć iż podstrona będzie wyżej od głównej.

ale za to głównej wogóle w googlach nie ma czego bym nie wpisał

wpisz adres swojej strony w google.pl np. site:google.pl (zamiast google.pl wpisz swój adres)

Wpisałem i jest strona główna tylko że strony są zgodnie z alfabetem

a72deb9a1f0192f4.jpg

a chciałbym żeby zawsze na pierwszym miejscu wyskakiwał index.html

index to też jest podstrona, strona główna to domena. Nie masz w ogóle samej domeny w site?

ps. Możesz sprawdzić np. moją stronę www.tapety.pomorze.pl.

edit/ Hm…masz tylko cztery podstrony. Jak długo strona jest w sieci? być może google nie zdążyło jej zaindeksować ostatecznie.

u mnie sama domena to jest to samo co index.html

istnieje ok kilku tygodni(3 - 4)

a czy można jakoś zrobić żeby ta podstrona index była pierwsza w wyszukiwarce

W dniu 06.05.2008 , o godzinie 22:18 został dopisany post przez jasiek525

aha i jeszcze jedno pytanko co jaki czas google odświeżają zawartość strony ponieważ miałem strone na starym adresie usunąłem ją (może miesiąc temu) a w googlach dalej są wszystkie podstrony. Czy można to jakoś odświeżyć??

Nie zrobisz tego aby określona strona była na pierwszym miejscu. Można intensywnie linkować tą stronę i może się to udać, ale linkuje się prawie zawsze tylko samą domenę (w Twoim przypadku ridek.ovh.org).

To zależy ile linków prowadzi do Twojej strony, czym więcej linków tym odświeżanie przez google będzie częstsze. Jeśli chodzi o wypisanie strony z indeksu google, to jeśli możesz wrzuć stronę na stary adres i zastosuj TO.

A tak ogólnie to do zmiany adresu służy przekierowanie 301.